Пловдивският Апелативен съд потвърди присъдите на двамата, осъдени за убийството на митничаря Георги Дребчев, извършено преди 22 години. Соченият за пряк извършител Божидар Атанасов получи доживотна присъда, а съучастникът му Иван Карабелов – 15 години и шест месеца затвор.
Апелативните магистрати считат наложентите на първа инстнация наказания за обосновани и справедливи. Въпреки това, решението подлежи обжалване пред Върховния касационен съд.
Инспекторът в отдел "Икономически режими" на митницата в Пловдив Георги Дребчев бе застрелян на 13 юни 1999 г. на влизане в жилището си - 131 блок в ЖР "Тракия".
Като поръчител на убийството бе разследван и бившият кмет на Съединение Евгени Маринчешки, който обаче почина през февруари 2012 г. след усложнения от тежка катастрофа на АМ „Тракия“.
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пристигна в Пловдив и беше посрещнат от пловдивския митрополит Николай. На срещата с с владиката присъстват също кметът на Пловдив Костадин Димитров и министърът на спорта Иван Пешев. На срещата дядо Николай благодари на Борисов, че се е застъпил за нужните близо 2 милиона лева за довършването на православния храм в..
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пристигна в Пловдив и беше посрещнат от пловдивския митрополит Николай. На срещата с с владиката присъстват също кметът на Пловдив Костадин Димитров и министърът на спорта Иван Пешев. На срещата дядо Николай благодари на Борисов, че се е застъпил за нужните близо 2 милиона лева за довършването на православния храм в..
С тъга и болка свеждаме глави в знак на почит пред паметта на нашите колеги-летци подполковник Петко Димитров и капитан Венцислав Дункин от 12-та авиационна база в Долна Митрополия, заявиха от Военновъздушните сили във Фейсбук. На 13 септември 2024 г. двамата пилоти загинаха при катастрофа с учебно-боен самолет L-39ZA. Инцидентът стана..
В навечерието на един от 12-те големи християнски празници - Въздвижение на Светия кръст Господен, по-популярен като Кръстовден, хиляди християни от цялата страна се събират на Кръстова гора, където се вярва, че се съхранява частица от Светия Кръст Господен. Празникът се свързва с чудодейното явяване на Светия кръст на император Константин..
Първият екокамион на Община Марица се включи в почистването на село Царацово, което подготвя прозника си „По терлици и шевици“ на 14 септември. „Това бе първата демонстрация на новите екоавтомобили, закупени от общината в рамките на програмата за насърчаване на устойчиви практики и подобряване на чистотата в населените места. Електрокамионите ще..