Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обрат! Пуснаха лихваря от Прослав срещу 5000 лв. гаранция

| обновено на 16.04.21 в 16:14
Снимка: trafficnews.bg

Пловдивският окръжен съд пусна под гаранция от 5000 лихваря от кв. Прослав, за чието арестуване стана известно днес. 

Прокуратурата обяви, че той е задържан в сряда след тригодишна престъпна дейност, през което време е раздавал кредити на нуждаещи се срещу висока лихва от 10-15% месечно. За  това до момента са свидетелствали 25 души, негови длъжници, един от които го е издал на полицията. 

38-годишният Бойко Богданов е раздал над 60 000 лв. кредити, получавайки срещу тях печалба от около 80 000 лв, съобщиха разследващите. Освен това той е задържал ценни вещи и документи, както и ипотеки в залог на отпуснатите суми, твърдят от прокуратурата, допълвайки че настояват за постоянното му задържане в ареста. 

Днес обаче Окръжния съд е преценил, че въпреки обоснованото предположение за извършеното от него, няма опасност обвиняемият да се укрие. 

„Чисто хипотетични са твърденията на обвинението, че задържаният може да извърши престъпление спрямо правосъдието и да окаже натиск върху свидетели за да си променят показанията“ – гласи съдебното становище. 

Също  така липсва опасност Бойко Богданов да продължи престъпната си дейност, след като обществеността вече е информирана за всичко това – гласи решението. 

То обаче не е окончателно и подлежи на протест и обжалване  пред Апелативения съд на 22 април 2021 г.

Още по темата - вижте тук: 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Поредно затваряне на ключови пловдивски улици заради нови дълги ремонти

Ремонтът на бул. „Васил Априлов“ спира движението по част от ул. „Янко Сакъзов“.  От днес до 15 септември се затваря улицата от кръстовището с ул. „Жан Жорес“ до кръстовището с бул. „Васил Априлов“.  Ремонтите по източното платно на бул. „Васил Априлов“ се извършват в участъка от бул. „Шести септември“ до бул. „Марица-юг“ и пътната връзка от..

публикувано на 04.08.25 в 08:42

В Понеделник - слънчево - топло - горещо - дъждовно

Днес главно над Западна България ще се развива купесто-дъждовна облачност.  Ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици, като по-интензивни ще са явленията в крайните западни райони и в планините. Има условия и за градушки.  Предимно слънчево ще се задържи времето в Централна и Източна България . Вятърът в Западна България ще започне да..

публикувано на 04.08.25 в 08:33

Регламент за тротинетките и продажба на имоти на последната общинска сесия

Четири предложения за продажба на терени на улица „Перущица“ в район „Западен“ за обща площ от 1387 квадратни метра ще гласуват общинските съветници на Пловдив на последната сесия преди лятната им ваканция. Те са предвидени за продажба в Годишната програма за управление и разпореждане с имоти, като това ще става чрез публичен търг с тайно..

обновено на 04.08.25 в 08:21

Натоварена неделя за аварийните екипи на "ВиК-Пловдив"

Въпреки обещанието на "ВиК-Пловдив" до 17:00 часа да бъде  ликвидирана голямата авария на магистралния водопровод, който захранва Стария град в Пловдив, това не се случи.  Повредата, станала през нощта, остави без вода високите части в центъра на града.  Причината за спукания водопровод е остарялата и амортизирана водопроводна мрежа.  Точно..

публикувано на 03.08.25 в 17:33

Старият град и част от центъра на Пловдив са без вода

Авария е възникнала тази нощ в  центъра на Пловдив .  Спукан е магистрален водопровод, който захранва целия Стар град, съобщиха от "ВиК-Пловдив".  Пробивът е на  ул. "Княз Ал. Дондуков-Корсаков" , точно пред входа на известен ресторант, близо до сградата на Радио Пловдив. Заради повредата без вода са високите части на Стария град , както..

обновено на 03.08.25 в 15:01