Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пречиствателната станция на Пловдив с първа копка през май

| обновено на 23.04.21 в 12:05

Напредва работата на Община Пловдив по реализирането на проекта за реконструкция, модернизация и доизграждане на Пречиствателна станция за отпадъчни води – Пловдив. В момента надзорната фирма по строителството - ДЗЗД „ДЕЙТА КОНСУЛТ“, работи по оценката за съответствие на проекта с изискванията, съобщи заместник – кметът Пламен Райчев.

„Когато оценката бъде завършена, ще предприемем действия по издаване на разрешение за строително-ремонтни работи“, уточни той.

Това е изключително важен проект за Пловдив и региона, посочи кметът Здравко Димитров. Той изрази надежда, че през месец май ще бъде направена първата копка на обекта и той ще бъде реализиран в посочения срок от 730 дни.

Пречиствателна станция е най-големият обект, който ще стартира тази година на територията на общината и е на стойност 70 млн. лв. 

Той е част от първия етап на „Интегрирания проект за водите на град Пловдив “, който се финансира със 115 млн. лв. от Оперативна програма „Околна среда 2014-2020″.

Изпълнителят бе избран миналата годна след проведена обществена поръчка - ДЗЗД „ПСОВ ПЛОВДИВ 2018“ - обединение от фирмите -  ,,ГБС ПЛОВДИВ“ АД, ,,ГЛАВБОЛГАРСТРОЙ“ АД и ,,ЕКО-ПРОЕКТ 2000“ ООД, с подизпълнител „Кристална вода“ АД.

Чрез на рехабилитацията на пречиствателната станция ще се намали притокът на вредни вещества и биогенни елементи във водоприемника на Пловдив.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

28 проекта спорят за "Най-добър млад предприемач на Пловдив“

28 са бизнес плановете, които ще участват  в конкурса „Най-добър млад предприемач на град Пловдив“ тази година. Инициативата се провежда за 17-и пореден път, като тази година отбелязва огромен интерес и активност от страна на младите хора. Всички кандидати, подали бизнес план, ще го представят лично в първия кръг на надпреварата. Заради..

публикувано на 18.11.25 в 13:25

Млад шофьор е в болница след инцидент край Милево

Млад шофьор е в болница след катастрофа, станала през нощта край село Милево.  Сигналът за обърнат по таван лек автомобил е получен към 2 часа, уточниха от полицята.  Зад волана е бил 22-годишен младеж. Алкохолната му проба е отрицателна.  Пострадалият е оставен под лекарско наблюдение.  Огледът на мястото е извършен от служители на полицейското..

публикувано на 18.11.25 в 11:44

Всички училища в Златоград вече имат STEM кабинети

Всички училища в община Златоград вече разполагат с нови и модерно оборудвани STEM центрове.  Министър Красимир Вълчев и кметът на Златоград Мирослав Янчев символично отвориха днес вратите на новото STEAM пространство в Средно училище „Антим I“.  С това общината успешно финализира мярката по Плана за възстановяване и устойчивост, като вече имат..

публикувано на 18.11.25 в 11:31

Подменят маркировката при моста в Пазарджик

В Пазарджик започнаха дейности по основно почистване и боядисване на кръговите кръстовища при моста над река Марица. Инициативата е част от кампанията на общината за подобряване на градската среда и повишаване на безопасността на движение.  Планира се почистване на замърсени участъци, премахване на прах, натрупана мръсотия и стари маркировки..

публикувано на 18.11.25 в 10:40

Дискутират развитието на социалните услуги в Пазарджик

Община Пазарджик и Националният алианс за социална отговорност организират регионална среща на тема  "Развитие на социалните услуги на територията на община Пазарджик". Тя има за цел да представи актуалните насоки за развитие на социалните услуги, както и да очертае механизмите за партньорство между местната власт, социалните услуги и дирекциите..

публикувано на 18.11.25 в 06:35