Започва Страстната седмица, която във всеки ден преживява пътя на страданието, който води до Възкресението. На Велики понеделник ще разкажем за символиката във вярата с д-р Ева Ковачева, преподавател в ПУ "Паисий Хилендарски", специалист по Нов Завет.
Страстите на съвремието са фокус в предаването във времето между 8.00 и 9.00 часа. Говорим за изборите и не/възможния път към съставяне на правителство с професора по конституционно право Иван Тодоров. Ще чуем и коментара му за приетите на първо четене промени в Изборния кодекс.
Може ли и колко дълго държавата за издържи властови трусове? Въпросите за икономическата стабилност и за опасенията около Плана за възстановяване и устойчивост ще са към икономическия анализатор и управител на "Тракия тех" Георги Стоев.
Празничното ваксиниране в Пловдивска област - как ще се случи? Това ще научим от зам. - директора на РЗИ Пловдив д-р Аргир Аргиров.
И още един лекар в предаването. Д-р Христиана Бацелова, която познаваме като епидемиолог, споделя повече за своя личен ритъм в "Добро утро, ден!"
А в Зона "Култура" сме в Сопот за среща с режисьора Петринел Гочев, преди представлението "Под игото - 1894-та", което Габровският драмататичен театър представя в града на Вазов.
Справя ли се община Пловдив с мръсния въздух , след като вече отминаха дните с превишени норми на фините прахови частици ? Само отоплението с твърдо гориво ли е причина за високите им стойности, които бяха измерени наскоро или има и други замърсители ? Можем ли да говорим за зелен билет в градския транспорт? Въпросите са към зам.-кмета по екология Иван..
Кучетата са създадени за щастие и сякаш направени от радост:)))) Може би защото живеят за момента, и точно това ги прави истински щастливи. Темата продължаваме в рубриката "За животните с любов". Дали и кога ние хората можем да бъдем истински щастливи? Отговорите търсим заедно с нашите ефирни събеседници. Д-р Кирил Драганов е един от тях...
Програма "Точно днес" на 21 февруари и как разчитаме проекта на бюджета, след като властта го представи пред работодатели и синдикати. Разговаряме по темата с икономиста Георги Вулджев . Ще излезе ли успешна прогнозата на финансовото министерство и как да се разпределят парите на държавата за 2025 година? Международният ден на майчиния език ще..
Цените на търговските вериги, на малките магазинчета и на фермерски пазари ще бъдат централна тема в предаването „Ден след ден“ на 20-ти февруари. Но не само. Както каза един от производителите, най- важно е мнението на „цар потребител“. Има или няма бойкот на търговските вериги в Пловдив и Пазарджик, къде потребителите пазаруваха днес и какво..
Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..