Вторият ден от Страстната седмица е посветен на смирението и на нравствените поучения. Циклично ходът на събитията се отразява в огледалото на мъдростта и оттам се взира в нас тревожното безвремие. След изгонването на търговците от храма ще има ли надежда за смирение и благоразумен разговор за потушаване на разрушителните страсти?
С политическия анализатор Румяна Коларова – разговор за пътищата на трудната промяна, опасните решения на плаващите мнозинства, амбициите, страховете и подмяната в действията на избраните от нас и хоризонта на 45-я Парламент след пропадането и на втория мандат в лицето на „Има такъв народ“.
Промените в ИК са мотивирани с необходимостта изборният процес да бъде по-добре управляван в интерес на демокрацията. По-близо ли сме до решаването на тази задача след положените от депутатите усилия - анализ на Стоил Стоилов – експерт по изборно законодателство.
За границите на тълкуванието на принципа „pro homine“ между политическото говорене и човешкото право на живот и самоопределяне – живеещата от години в Берлин художничка Мариана Василева – със своя изложба в галерия „Сариев“.
След големия успех на българката Мария Бакалова на „червения килим“ ще станат ли по-забележими за света успехите на българското кино и как пандемията повлия на работата на кинотворците – събеседник - евродепутатът Андрей Слабаков.
В рубриката „Рестартирай Европа“ – с примери за училищата в Пловдив и областта репортаж на Живка Танчева по темата за противодействието на риска от отпадане на ученици при обучение от разстояние с пари от ОП „Наука и образование за интелигентен растеж“.
А „Добро утро, ден“ във вторник ще ни срещне отново със специалиста епидемиолог д-р Христиана Бацелова.
В ранното неделно утро споделяме думите на един император философ - „Когато се събудите сутрин, помислете каква ценна привилегия е да сте жив – да дишате, да мислите, да се радвате, да обичате.“, ни казва Марк Аврелий. Колкото и клиширано да звучат думите му, във времето на изгубени стойности и през погледа на консуматорската ни същност днес,..
Терените в Пловдив не достигат, но предприемачите строят във височина. Жилищен комплекс от небостъргачи ще се изгражда в квартал „Филипово“ между булевардите „Дунав“, „Васил Априлов“ и ул. „Победа“. Сградите ще са по 25-26 етажа и ще са високи от 50 до 75 метра. Предложението на кмета Костадин Димитров вече стигна до комисиите в Общинския съвет, но..
На фокус ни е събитието „Историята на една шевица“. На живо, във Фейсбук на 12 февруари, денят на пълната снежна Луна в Лъв. Началото е в 19 часа. Вход свободен. Разговаряме с Венцислава Великова. Коментираме, накратко, темата за влиянието върху човека на ритуали, които ни обединяват като общност и за автоматизираните действия, в рубриката..
За цените, бойкота, мерките и контрола ще си говорим в първите часове на петъка. И за парите в хазната в опит да се отговори на изисквания, желания и реалност. Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от БВП, без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи..
Контрол върху цените на най-потребяваните стоки е сред най-дискутираните теми напоследък. След потребителския бойкот в Хърватия, разпространил се и в други съседни балкански страни, у нас също се подготвя такава протестна акция. От своя страна политици, както и президентът, също излязоха с предложения по темата. Защо се прави това и каква би била..