Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ремонтът на пътя за Кръстова гора готов до края на юни

Снимка: БГНЕС-архив

Ремонтът на пътя за Кръстова гора се предвижда да приключи до края на юни. Това съобщиха от Агенция Пътна инфраструктура (АПИ).  След завършването на взривните дейности на отсечката по третокласния път III-861 Югово-Лъки, ще се положат нови асфалтови пластове и ще се изградят водостоци. 

Това изисква да продължи по график временното ограничаване на движението в ремонтиращата се отсечка. Трафикът ще се спира между 9 ч. и 13:30 ч. и от 14:30 ч. до 17 ч. в дните от понеделник до събота. Строителните дейности се извършват от дружеството, с което АПИ има договор по ЗОП за текущ ремонт и поддържане на републиканските пътища в област Пловдив.

Пътуващите за Кръстова гора могат да използват маршрута Чепеларе - Рожен – Лъки. 

Това е единствената пътна връзка на община Лъки с Пловдив и е най-пряката с община Баните в Смолянска област. По пътя ежедневно преминава тежкотоварен трафик от предприятията за добив и преработка на оловно-цинкова руда в района. 

Пътят е построен през 50-те години на миналия век. Преминава през тежък планински терен, с голям надлъжен наклон и в по-голямата си част е без необходимия габарит. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Арестуваха сериен крадец, обирал коли в центъра на Пловдив

Крадецът е арестуван за три престъпления, извършени за месец - от 09 януари до 12 февруари. Той е задигтнал две дамски чанти, оставени за кратко без надзор в отключени коли в района на ул. „Иван Вазов“ в Пловдив. Откраднал е и сак с екип за боен спорт, като е взломил още една кола. Мъжът е заловен и е направил самопризнания, като щетите, които е нанесъл..

публикувано на 20.02.25 в 16:02

Условни присъди за арестуваните с плочките радиоктивен америций

Сделка с прокуратурата осигури леки  условни присъди за тримата обвинени за търговия с радиоактивния изотоп "америций".   Пловдивският Окръжен съд одобри споразумението между тях, което включва признаване на вина срещу условни наказания.  Така по две години и 10 месеца лишаване от свобода, отложено с петгодишен изпитателен срок получиха..

обновено на 20.02.25 в 15:38

Големият пожар край "Практис" все пак не е замърсил въздуха

Няма опасност от замърсяване на въздуха след големия, но краткотрайно бушува пожар в крайната северна част на Пловдив, който избухна  към 10 часа.  Тогава пламна покривна сграда от новостроящия се жилищен комплекс „Магнолия Форест“ край бул. „България“, близо до магазин „Практис“.  Той обаче сериозно..

обновено на 20.02.25 в 13:56

Румънски полицаи патрулират в Пампорово

Двама румънски полицаи се включват от днес в съвместни патрули с българските си колеги в курорта Пампорово.   Съвместните наряди ще следят за реда и сигурността в курорта до 19 март, съгласно  двустранно споразумение между министерствата на вътрешните работи на България и Румъния. Международното полицейско сътрудничество в курортите се утвърди..

публикувано на 20.02.25 в 11:38

Глобиха завод в Пловдив заради замърсяване на въздуха и водите

Екоинспекцията санкционира металообработващо предприятие в Южната промишлена зона на Пловдив заради замърсяване на въздуха и река Марица. Глобата ще бъде в размер до 10 000 лева. Издадени са и предписания, чието изпълнение ще бъде проследено от Регионалната инспекция по околна сред и водите. Санкционираното предприятие извършва дейност от 2022 г...

публикувано на 20.02.25 в 11:02