Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

За трудните маршрути към целта - "Точно днес"

Служебният кабинет пое щафетата на управлението с амбицията за почтеност, прозрачност и професионализъм. Без да се ангажира с пълно решаване на проблемите в държавата, новият  служебен премиер Стефан Янев обеща екипът му да постави началото на този очакван процес. А единственият начин за справяне с кризите той видя в обединението на нацията, в диалога с българския бизнес и уважението към лекарите и учителите, които изнесоха тежестта на  здравната криза. След словесните заявки, които дадоха новите във властта, от днес предстои да видим и делата им. Маршрутите, които предстои да извървят към целите, са трудни.  

За амбициите и очакванията към служебното правителство ще разговаряме с политическия анализатор  и журналист Емил Спахийски.

Надхвърлят ли очакванията на хората правомощията и възможностите на служебното правителство и изчерпват ли се те основно с организацията на предсрочните избори. По темата – доц. д-р  по конституционно право в СУ „Кл.Охридски“ Атанас Славов.

Спортната зала на ПУ „Паисий Хилендарски“ е домакин на научно-приложен форум „Дронове и сигурност“ Атрактивното академично събитие се организира от Катедра „Политически науки и национална сигурност“ към Факултета по икономически и социални науки на Пловдивския университет.

С проф. д-р Станимир Стоянов от Катедра „Компютърни системи“ на Факултета по математика и информатика в ПУ  - разговор за връзката интелигентност – интелект – изкуствен интелект и потенциала на страната ни в сферата на киберсигурността.

В минутите за култура след  9.00 чуйте интервю  с организатора на Международния фестивал на поезията „Орфей“ в Пловдив – писателя Антон Баев. Сред тримата български участници в престижния форум са и колегите ни журналисти от Радио-Пловдив – Екатерина Костова и Стоян Терзиев.

А първите минути на утрото и в четвъртък  оставаме в компанията на актьора и директор на Театър „Хенд“ Иво Игнатов – Кени, който гостува в рубриката „Добро утро, Ден“.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В "Срещите" за Бог, човека и прошката

В Деня на народните будители екипът на "Срещите" честити голямата награда "Христо Г. Данов" на писателката Неда Антонова. Тази събота с нея ще разговаряме по третото издание на книгата й "Съвършената" за Преподобна Стойна. Светицата, която е казала: "Прошката е Боговуто у човека". Слушайте, интересно е.

обновено на 01.11.25 в 09:16

Теми разни "Ден след ден"

Ще има ли в пловдивския квартал Филипово огромен комплекс от сгради, част от които ще са високо строителство, а него ще живеят 6000 души? Предложението отново влиза на сесия на ОбС на 6 ноември, след като през пролетта кметът Костадин Димитров го оттегли.  За мегакомплекса в кв. Филипово говорим с председателя на правната комисия в ОбС Слави..

публикувано на 31.10.25 в 14:45

Различен следобед с "Вход свободен"

Днес каним всички малки и големи любознайковци да се потопят в света на пъстрото земеродно рибарче, за да открият как се създава научна илюстрация, съчетаваща изкуство и знание. В това полезно и заавно начинание ще ни помага не кой да е, а истински научен илюстратор,член на Дружеството на анималисти, флористи и научни илюстратори (ДАФНИ).  Деница..

публикувано на 31.10.25 в 09:24

Изпращаме октомври "Точно днес"

На 31 октомври започваме с актуалното - държавния бюджет – приоритети, числа, политически залози и социално напрежение. И търсим коментар за важните събития с днешна дата.   Сндикатите отложиха протеста за днес, но остават в готовност. Причината за недоволството им е липсата на ясна държавна политика за повишаване на доходите. Говори..

обновено на 30.10.25 в 17:20

Още малко от октомври в "Ден след ден"

С дебати и напрежение общинските съветници в Карлово решиха да започне процедурата за промяна на  на статута на имота, върху който се предвижда да бъде изграден завод за барут в землището на село Кърнаре.  Какво се случи в залата и извън нея очакваме да разберем от репортажа на Даниела Добрева, която проследи и сесията и протеста срещи изграждането на..

публикувано на 30.10.25 в 15:01