Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ЦИК настоя ОИК-Калояново да отстрани кмета Георги Георгиев

| обновено на 25.05.21 в 16:33

ЦИК даде указания за Общинската избирателна комисия в Калояново, за да изпълни закона като отстранен от длъжност кмета Георги Георгиев. Припомням, че след споразумение с прокуратура през ноември миналата година, той получи условна 3- годишна присъствие за шофиране след употреба на кокаин. Георгиев въпреки търсенето на нов процес, като като твърди, че на предишния е станал жертва на манипулация и целенасочена провокация от адвоката си. 

 На 18 февруари Пловдив бърз Апелативен съд остави без уважение искането на кмета за възобновяване на наказателното дело срещу него. На сайта на ОиК- Калояново е публикувано съобщение, че на 9-ти юни във ВАС ще се гледа касационната  жалба на Георги Георгиев срещу пловдивския съд.

Пред Радио Пловдив говорителят на ЦИК Росица Манева обясни, че ОИК - Калояново е длъжна да изпълни Закона за местното самоуправление и местната администрация, който не допуска при присъда кмет да продължи да управлява. 

Тя добави, че делата във ВАС не могат да попречат на общинската комисия да изпълни ангажимента си по отстраняването на Георгиев. Ако това не стане, ЦИК ще предприеме следващи действия, каза още Росица Матева




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Седмицата започва с мъгли, облаци и валежи

Днес преди обяд в равнините и котловините ще се задържи мъгливо или с ниска облачност. Облачността над по-голямата част от страната ще се увеличи и на места ще има превалявания от дъжд, който вечерта и през нощта срещу вторник във високите полета, Предбалкана и североизточните райони ще преминава в сняг.   Над северозападните райони от..

обновено на 03.02.25 в 07:28

Отбелязваме Зимен Симеоновден

Православната църква почита днес паметта на свети Симеон Богоприимец и на Света Анна. Според легендата Симеон бил един от 70-те преводачи на старозаветния текст на Библията от еврейски на гръцки, които египетския цар Птоломей ІІ Филаделф (285-246 г. пр.Хр.) назначил. Според фолклорната традиция днес е зимният Симеоновден. Лятното..

публикувано на 03.02.25 в 07:20

Започва ремонт на републикански път до село Труд

Започва реконструкцията на пътя,   който свързва Пловдив със  селата Строево – Красново – Кръстевич. Първата копка ще бъде направена в местността "Висината" в землището на Труд.  В края на миналата година Министерството на регионалното развитие и благоустройството отпусна средства за дофинансиране на инфраструктурния проект, който свързва два..

публикувано на 03.02.25 в 06:57

Раковски отбелязва 59 години от обявяването си за град

59 години от обявяването си за град отбелязва днес Раковски. От 13 часа тържествено ще бъде открит релеф на град Раковски на площад "България".  Вечерта от 18.30 ч. ще има празничен концерт в Народно читалище "Св. св. Кирил и Методий".  Град Раковски е създаден през 1966 година чрез сливането на три села – Генерал Николаево,..

публикувано на 03.02.25 в 06:27

Църквата чества Сретение Господне

Днес православната църква чества един от големите християнски празници - Сретение Господне. С особена тържественост той напомня, че в 40-я ден от рождението му Христос бил занесен в храма от родителите си.  Там Богомладенецът бил посрещнат от праведния старец Симеон и пророчица Анна като спасител на света. По стар обичай и днес новородените деца на..

обновено на 02.02.25 в 09:06