София, Пловдив, Варна и Бургас ще работят заедно за опазването чистотата на природата и въздуха, управлението на отпадъците и в други екологични сфери на действие.
Заместник-кметовете с ресор „Екология“ на 4-те най-големи града в страната подписаха съвместната декларация за сътрудничество в столицата. От името на Пловдив документа подписа зам.-кметът Анести Тимчев.
Очаква се скоро да се присъединят и нови партньори към инициативата. От значение е не големината на общината, а желанието, амбицията и готовността да учим и правим повече в сектор “Екология”, посочиха организаторите.
„Този документ обединява усилията на професионалистите и създава обществено мислене по проблемите на екологията. Когато сме обединени, имаме възможност да променим нещата в цялата страна”, заяви зам.-кметът на община Пловдив Анести Тимчев.
Отменено е частичното бедствено положение в община Неделино, което беше въведено на 29 юли заради безводие в няколко населени места. Ситуацията с недостига на вода е частично стабилизирана в някои от селата след падналия дъжд, а в населените места, за които проблемът е сериозен, Общината доставя вода с водоноски, съобщи кметът на Неделино Боян..
Временна организация на движението по ул. „Кръстьо Пастухов“ се въвежда заради строително-монтажни работи на ЕВН. От 4-ти август до 4-ти октомври ще се изгражда разпределителен и присъединителен топлопровод на Четвърти учебен корпус на Технически университет - филиал Пловдив на ул. „Цанко Дюстабанов“. За два месеца поетапно ще се спира..
Полицаи осуетиха намерението на Тодор Батков-син да блокира международния път за Гърция при Маказа. Точно в 10 ч. той и двайсетина негови съмишленици се опитаха да блокират движението, но полиция и жандармерия направиха кордон между пътя и протестиращите. Протест затваря граничен пункт "Маказа" Още с пристигането протестиращите бяха..
Авария на водопровод наводни тази нощ част от улица "Пере Тошев" в район "Южен". От ВиК-Пловдив информират, че в района на аварията, който е в началото на улицата откъм "Даме Груев" водоподаването е прекъснато. Очаква се до 17 часа ремонтът на водопровода да приключи.
През месец август РЗИ - Пазарджик организира безплатни скринингови прегледи и изследвания за социално значими заболявания в пет лечебни заведения на областта. Ще се извършват прегледи за белодробни и сърдечно – съдови заболявания за пациенти над 40 години, за диабет, за злокачествени заболявания на дебелото черво и на млечната жлеза за жени от 39..