Ако езиковедите се наемат да обрисуват с помощта на статистическо преброяване употребата на радващия се на особена жизненост в годините на прехода термин „корупция“, очакваното вероятно ще ни смути неочаквано с нарасналия си мащаб поне през последната седмица. Критици на начина, по който функционира държавата, се надпреварват да изразяват възмущението от в страната и отвъд Океана, заплашвайки със санкции и втвърдяване на позиции от всички страни и мътят водата на сегашни и бъдещи политици.
Най-невинно учудени от това са „играчите“ в корупционния трилър. Партиите се подготвят да дефилират с новите си лозунги пред електората, кандидат-депутатските листи се редят до последния ден за регистрация на имената – 8 юни, …и май ще дочакаме „Годо…“ преди последния срок. Към това ни насочи в неделя с изказването си заместник-председателят на ИТН Тошко Йорданов, обещавайки да паднат въпросителните около участието на Слави Трифонов в листите за 46 български парламент.
В парадна форма за коалиционно участие в неделя „Българските патриоти“ регистрираха листите си за предстоящите парламентарни избори в Пловдив и в областта. С лидера на коалицията за Пловдив - Александър Сиди от ВМРО ще разговаряме за новите амбиции на обединението вдясно и козовете му за разширяване на електората .
Институционални скандали, размахан пръст за санкции от САЩ, усещане за продължаваща криза, несигурна обществено-политическа среда. Как се отразяват те върху икономическия барометър на държавата и какъв прочит на социално-икономическия живот у нас правят външните ни партньори – анализът е на Михаил Кръстев – Институт за дясна политика.
Как промени пандемията нагласите на кандидат-студентите при избора им на университет, в който да продължат образованието си? За целите на най-утвърдения форум за образование в чужбина и възможностите за обучение в международни университети и училища – събеседник - Николай Христанов – мениджър програми „Висше образование в чужбина“ в „Интеграл образователни програми“.
Реконструкцията на железопътния участък Оризово-Михайлово на стойност близо 218 млн. лв. по ОП „Транспорт и транспортна инфраструктура“ 2014-2020 – е тема в репортажа на Елена Крушкова.
В програма „Точно днес“ вписваме и теми от сферата на културата – авторът на книгата „Предци и потомци“ Асен Стефанов ни среща със спомена за своя бележит род, който ни отвежда до началото на 15 в. с разказ за мъжете от рода - свещеници, книжовници, предприемачи, които не жалят средства за подкрепа на българското образование и изграждане ценностите на свободна България.
Художникът с над 30 самостоятелни изложби у нас и извън граница Румен Читов гостува в галерия „Резонанс“ . Преди откриването на изложбата, озаглавена „Приятели на гледането“, поканата от него е към слушателите на програма „Точно днес“ във времето за култура след 9 ч.
А „Добро утро, Ден“ тази седмица ще казваме заедно с госта в рубриката – проф. д-р Тони Шекерджиева – Новак – ректор на Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство „Проф. Асен Диамандиев“.
На 10-ти февруари ни напусна поетът Гален Ганев. Тази събота ще излъчим интервю с него от 2019-та година, което той даде специално за „Алтер его“. Ще си припомним думи за поезията, за книгите, за амбицията, за безсмъртието, за Шекспир, за Радой Ралин... Ще звучат и негови стихове. Гален Ганев е роден в Чирпан. Завършва РЕГ "Иван Вазов" в..
Червеният цвят е кодът на днешното предаване. Червено вино, сърца и валентинки ще бъдат предизвестен акцент във времето от 15 до 17 часа! И тъй като Пловдив е пример и за етническа толерантност ще заухае и на кафе! Очаквайте земеделския министър Георги Тахов с коментар за готвения законопроект за скъсяване на веригата на доставки на храни в..
Днес в предаването повече от всеки друг път ще бъде на фокус Любовта! Онази любов, която приема множество форми, която ни връхлита като ураган и се усеща в различни измерения, много често дори се разхожда около нас на четири лапи :))) Как да заздравим връзката си с домашния любимец, попитахме про дог трейнър и автор на книгата "Разговор с куче" Мира..
14 февруари събира празника на виното – Трифон Зарезан и по-модерният, но вече утвърден у нас – Свети Валентин. Обединява ги обаче едно – и на двата на масата присъства гроздовата напитка. Вино по българските земи се е произвеждало още преди 5000 години, а днес традицията продължават съвременните винопроизводители. Точно затова тема на разговор в..
Факт е, че цените се покачиха изключително много. Факт е, че цените изпреварват доходите. Факт е, че въпреки „увеличението“ с близо 100% на заплатите през последните 5 години, не сме по – богати. Усещането е илюзорно, защото живеем на кредит. Търговските вериги у нас продават с минимум 100% надценка, а монополната им спекула прави невъзможни..