Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ивайло Дадански остава с парична гаранция

Пловдивският окръжен съд остави 46-годишният Ивайло Дадански с парична гаранция от 5 хиляди лева и така потвърди определението на районния съд, което бе обжалвано от защитата на обвиняемия и протестирано от прокуратурата.  Така нападналият търговеца на чорапи Митко в пловдивския квартал Капана остава без промяна в мярката за неотклонение, а определението е окончателно.

Обвинението поиска най-тежката мярка за неотклонение задържане под стража, но магистратите не се съгласиха с твърдението на обвинението, че Дадански може да се укрие, тъй като сам е отишъл в полицията, за да даде обяснения. Защитата на обвиняемия за хулганската проява поиска по-лека мярка за неотклонение – подписка или намаление на паричната гаранция, но и това искане не бе уважено от тройния съдебен състав.

Според окръжният съд има опасността  обвиняемият да извърши друго престъпление, не е толкова голяма, за да се налага задържане под стража. 

Пред медиите Дадански не пожела да каже нито дума за случилото се, а пред съда подкрепи напълно исканията му, представени от адвокатката му. 

Случаят предизвика вълна от обществено недоволство и протести в артистичния пловдивски квартал.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Пловдив празнува 3 март

С молебен в катедралния храм „ Успение на Света Богорициа“ отслужен от митрополит Николай и с поклонение пред паметника на освободителите на хълм Бунарджика в Пловдив беше отбелязан националният празник на България 3 март. Стотици пловдивчани се изкачиха до върха, където през 1881 година е открит първия в страната паметник на..

обновено на 03.03.25 в 09:06

Българското знаме води празничните шествия в Пазарджик и Асеновград

Честванията  за 3-ти март в Пазарджик започнаха с тържествено поднасяне на цветя на паметниците и паметните плочи на героите на освобождението в града, а след това продължиха с празнично шествие, на което ще бъде разпънато 100-метрово българско знаме.  150 трибагреника раздаде община Асеновград на гражданите по повод Националния празник на..

обновено на 03.03.25 в 09:06

Чепеларе празнува с поход до Мечи чал

С поход до връх Мечи чал и тържествена проверка-заря Чепеларе ще отбележи  147 години от Освобождението на България.  Участниците в празничното шествие ще поднесат цветя пред паметника на загиналите във войните чепеларци, а след това ще тръгнат на традиционния поход до връх Мечи чал.  Проявата се организира за 25-ти пореден път съвместно с фондация..

обновено на 03.03.25 в 09:06

Спускане с носии в Пампорово за празника

Няколкостотин скиори и сноубордисти се включиха в голямото ски спускане с носии в курорта Пампорово на Националния празник 3-ти март.  Голям трибагреник беше спуснат и по писта Стената. Тазгодишното издание на спускането бе и с участие на групи от Белгия и Франция.  Шествието с национални знамена, родопски каба гайди и скиори, пременени в..

обновено на 03.03.25 в 09:06

Юбилейно десето пътуване с Родопската теснолинейка

Юбилейно десето пътуване с Родопската теснолинейка, посветено на националния празник на България, се организира днес. Това съобщиха от Гражданско сдружение „За теснолинейката”. Събитието е съвместно с БДЖ-Пътнически превози, Община Велинград и Община Якоруда, и цели популяризиране на живописния железопътен маршрут от Септември до Добринище.  Идеята..

публикувано на 03.03.25 в 09:04