Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Затвориха пътя за Чудните мостове, пороите го разрушиха

Кметът на Забърдо ще търси пари от държавата, за да го възстановят

3
Снимка: 60sekundi.com

Пътят към туристическата дестинация “Чудните мостове” в Родопите е разрушен и наводнен от обилните порои, паднали тази нощ.

Шосето е затворено, а реката, която тече успоредно на платното, е излязла от коритото си и е унищожила тесния пътен участък. 

Трябва спешна помощ от правителството за ремонта на 7-километровата отсечка от пътя, тъй като привлича хиляди туристи от страната, апелира кметът на чепеларското село Забърдо Валентин Черпоков. 

"За лека кола е невъзможно да премине. Че автомобилите ще се счупят, е ясно, а и е опасно за живота на хората", каза той. 

Цяла нощ служители на Пътното управление са чистили паднали големи камъни и дървета. 

Кметът на Забърдо допълни, че ще искат средства от служебния кабинет, за да могат да пуснат пътя, който води до природния феномен, който е популярна туристическа дестинация.

"До Чудните мостове идват хиляди хора на ден, но не можем да кандидатстваме за пари до атракцията, защото не води до населено място", каза още Валентин Черпоков. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Прокуратурата и полицията мълчат за убийството в Първомай

Все още не е ясно дали е задържан убиецът на 44- годишната жена от Първомай, съпруга на полицай от града.  Снощи в студентски град в София е арестуван млад мъж, за когото се преполага, че е извършителят на престъплението.  От прокуратурата и полицията запазиха мълчание както за акцията в София, така и затова дали има връзка с убийството  в..

публикувано на 19.08.25 в 15:53

Четирима от разбитото в Пловдив ОПГ за трафик на дрога остават в ареста

Пловдивският апелативен съд остави окончателно в ареста четирима от участниците в организираната престъпна група международен трафик на наркотици, разбита в Пловдив. Това са ръководителят на групата и трима от членовете ѝ. Петият от участниците е пуснат под гаранция от 3000 лева, а шестият беше задържан по-късно в столицата с близо 10 килограма..

публикувано на 19.08.25 в 15:22

Четири фирми искат да правят осветлението на "Лаута"

Четири фирми подадоха оферти за изграждането на осветление на стадион „Лаута“. Лимитната цена на община Пловдив е за 3,6 милиона лева и е на инженеринг – проектиране, строителство и надзор.  Според условията на поръчката изграждането на новото осветление трябва да бъде между 100 и 200 календарни дни. Друго изискване на общината е техниката да..

публикувано на 19.08.25 в 14:45

Кариера край село Горнослав няма да има

Върховният административен съд потвърди, че инвеститорът „Запрянови-03“ е изгубил правото да експлоатира кариерата край асеновградското село Горнослав. Причината е, че  е изтекло правното действие на решение, издадено от РИОСВ Пловдив преди 9 години.  Според адвокат Снежана Стефанова, която подкрепя инициативния комитет на жителите на селото..

публикувано на 19.08.25 в 14:42

Роми от махалата в Смолян оставиха на "сухо" абонати на ВиК

При проверка в ромската махала в Смолян „Водоснабдяване и канализация“  и полицията установиха нерегламентирано водохващане от напорния водопровод в квартал Устово, съобщи инж. Костадин Тотев – управител на водното дружество. До проверката се е стигнало след сигнали на жители на махалата, известна като Втори километър, че нямат вода. Извършихме..

публикувано на 19.08.25 в 12:15