Ръководител на дипломния проект е известният фотограф и техен преподавател асистент Соня Станкова.
В рамките на изложбата абсолвентите ще защитят дипломните си работи пред академична комисия. Със свои фотографии се представят Милена Димитрова, Севдалина Димитрова, Ивона Иванова, Соня Пенчева, Марина Шиварова, Тодор Кибритев, Илиян Вачуров, Атанас Шиндов, Георги Дойчев и Явор Беров.
Произведенията на младите автори, които разказват истории ще могат да се видят в сутеренната зала на Постоянна експозиция "Мексиканско изкуство“, ул. "Артин Гидиков“ 11, Стария град да 14 юли.
За съдържанието на експозицията и за любопитството на дипломантите към света говорим с техния преподавател Соня Станкова.
Интевюто е в прикачения звуков файл.
Близо 30 издателства ще има на тазгодишното издание на Алея на книгата. Фестивалът включва литературни срещи с писатели, преводачи и художници. Фокусът тази година пада върху илюстраторите. Целта е да се покаже, че колкото и добър да е един текст са важни и илюстрациите към него. Всеки ден преди обед и следобед ще има срещи и работилници с..
Тази събота в предаването "Среще" ви предлагаме размисли за изкуството и изкуствения интелект. гостуват проф. Маргарита Младенова, Николай Генов и Георги Караманев. Автор и водещ: Людмила Сугарева
В Регионалния природонаучен музей в Пловдив започва тридневен "Фестивал на пеперудите" 2025. В програмата на фестивала са включени изложби, творчески ателиета, лекции и образователни дейности, подходящи за всички възрасти. Специален акцент в програмата е лекцията на ентомолога доц. д-р Марио Лангуров на тема „Пеперудите на България“, която той ще..
Майсторът на колажа Маргарита Джарова открива изложба в галерия „Резонанс“ по случай своя 75-годишен юбилей. Художничката е сред малкото български автори, които се занимават активно с техниката на колажа. Джарова е била дългогодишен директор на Художествената гимназия в Пловдив, както и основател на форума „Арт колаж“, на..
К нига та „Обратно броене" , на пловдивския поет и хайку майстор Владислав Христов, излезе в Северна Македония. Издателство „ PNV Publishing”, Скопие, представя книгата. Основател на издателството е известната писателка и преводачка Юлияна Величковска. Преводът на книгата е на Иван Шопов, който освен преводач е и много..