Служебният министър на правосъдието проф. д-р Янаки Стоилов поздрави абсолвентите и връчи дипломите на отличниците. „Не да заобикаляте закона, което се смята за висша юридическа техника, а да познавате всички тънкости за прилагане на правото“, Янаки Стоилов.
Той добави, че богатите и силните обикновено има как да защитят своите права. „Вашата мисия е да се погрижите за правата на тези, които се нуждаят от подкрепа, за да почувстват силата на закона и да постигнат справедливостта, към която се стремят“.
Проф. Стоилов заяви, че с екипа му активно работят за възможността изпитите за правоспособност да се привеждат три-четири пъти годишно при наличие на достатъчно кандидати.
Сред 100-те студенти от редовна и задочна форма на випуск 2020, които се дипломираха днес, беше и пълната отличничка Елеонора Димитрова.
По традиция абсолвентите на Юридическия факултет на ПУ положиха Галилеева клетва – да ползват науката за напредък и хуманизация. Заедно с дипломите си те получиха по един екземпляр от новото издание на Конституцията на Република България.
Отличниците бяха наградени с грамоти от Апелативна прокуратура - Пловдив. Първите трима от випуска получиха и награди от пловдивската Адвокатска колегия.
С до 140%, се увеличават таксите за издаване на строителните разрешения в Пловдив. Предложението на заместник-кмета Хакъ Сакъбов за изменение на Наредбата за определеянето и администрирането на местните такси и цени на услугите в Община Пловдив беше подкрепено от 40 съветници, осем се въздържаха. С днешното решение за разглеждане, одобряване и..
След бурни дебати, които продължиха близо 2 часа, Общинският съвет не прие предложението за създаването на фонд „Благоустрояване“, в който трябваше да постъпят 60% от средствата от всички такси за строителни разрешения. Парите трябваше да се предоставят на районните кметства за реализиране на инфраструктурни проекти. За предложението гласуваха..
Българската агенция по безопасност на храните прилага допълнителни мерки, насочени към ограничаване на разпространението на шарката по дребните преживни животни. Със заповед на изпълнителния директор на БАБХ се въвежда забрана за изкупуване на сурово овче и козе мляко от територията на област Пловдив. За да бъдат подпомогнати засегнатите..
Полицията в Пазарджик арестува мъж от село Говедаре, който ударил полицейски служител. Случката се разиграла малко след полунощ, когато в полицейското управление се получил сигнал за скандал в село Говедаре. На място бил изпратен дежурен полицейски автопатул, а униформените предприели действия за изясняване на ситуацията. След солидна употреба на..
Пловдивските криминалисти от Икономическата полиция и Окръжна прокуратура разкриха организирана престъпна група за пласиране на фалшиви пари от различни валути. Заловени са 16 900 долара, над 2000 евро и левове в купюри от 100 лв. Ментетата са изключително професионално изработени и не се различават от истинските с просто око, заявиха разследващите...