Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Пловдив арестуваха 50-годишен търговец на гласове

| обновено на 07.07.21 в 17:11

50-годишен мъж е арестуван в Пловдив при акция срещу купуването на гласове, съобщи директорът на пловдивската полиция старши комисар Петър Тодоров. 

Според неофициални източници  у задържания са намерени 40 листа А4 със саморъчно написани имена, ЕГН-та, номера на лични карти и адреси.

Според разследващите той е предложил и дал имотна облага, за да се гласува за определена политическа партия.

Мъжът е криминално проявен и осъждан. Образувана е предварителна проверка.

По 32 сигнала, включително от граждани, ДАНС и от служба "Борба с организираната престъпност" работи пловдивската полиция - стана ясно на срещата между старши комисар  Петър Тодоров с областния управител Ангел Стоев. 

„Концентрация на сигнали има от Асеновград, района на 6 РПУ и Карлово. Образувани са две досъдебни производства, касаещи схеми за купуване на гласове. Всички преписки по сигнали се обработват в рамките на 48 часа. Работи се активно по предотвратяване на корпоративен вот“ – уточни ст. комисар Тодоров. 


В Смолян 32-годишен мъж от плнаниския град е привлечен като обвиняем за купуване на гласове. Той е предлагал по 40 лв за глас, като сигналът срещу него е подаден от кандидат-депутат, член на партията за която са купувани гласовете. 

Извършителят е задържан за 72 часа, предстои искане на прокуратурата за постоянното задържане в ареста.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Прокуратурата в Пловдив проверява сигнала за изоставени мъртви животни

Районната прокуратура се самосезира и разпореди проверка във връзка с медиините публикации за изоставени мъртви животни в района на бившия екарисаж, което създава опасност за замърсяване на околната среда. Дадени са указания и е възложено на Българската агенция по безопасност на храните в Пловдив да извършат незабавно всички изследвания на..

публикувано на 22.08.25 в 12:02

Почина тежко обгореният багерист от инцидента в "Арсенал" Казанлък

Почина 53-годишният багерист, който пострада тежко при инцидент в завод „Арсенал“ в Казанлък.Въпреки двудневните усилия на лекарите от Клиниката по изгаряния към УМБАЛ „Свети Георги“ в Пловдив, където работникът беше транспортиран, мъжът е загубил битката за живота си. Инцидентът стана в сряда, 20 август. По първоначална информация багерът,..

публикувано на 22.08.25 в 10:54

Пожар в склад за обувки на "Кукленско шосе"

Локализиран e пожарът  в склад за обувки в района на бившия завод „Рекорд“ на Кукленско шосе.  О гънят е унищожил част от подукцията в него. 7 екипа огнеборци са успели да спрат разпространението на пожара към съседни халета, които са собственост на други фирми. Засегнатата площ е около 300 квадрата, а спасената 1100 квадратни метра.  Според старши..

публикувано на 22.08.25 в 09:27

Протести за истинско правосъдие в Пловдив, София и Бургас

В Пловдив ще се проведе протест срещу решението на съда в Несебър да пусне под домашен арест 18-годишния Никола Бургазлиев, прегазил на тротоара пред хотел в „Слънчев бряг“ трима възрастни и три деца.  Протестиращите ще се съберат в 12 ч. пред Съдебната палата и ще настояват за истинско правосъдие и постоянен арест за виновния. Протести ще има..

обновено на 22.08.25 в 08:36

Днес е поправителната матура по БЕЛ

580 зрелостници и завършили минали години от Пловдив и областта ще се явяват на първата матура от поправителната сесия – по български език и литература. Държавният зрелостен изпит ще започне в 8.30 часа.  И през тази сесия няма промяна във формата и времетраенето на изпита. Тестът се състои от 22 задачи с избираем отговор, 16 с кратък свободен..

обновено на 22.08.25 в 08:36