Класическа музика ще оживи Дановия хълм тази вечер.
Солисти от пловдивската опера и гости ще изпълнят известни арии и дуети в подножието на Часовниковата кула, за да ознаменуват приключване на реставрацията й.
След Бунарджика това е второто тепе, на което ще се изнесе концерт. Входът за него е свободен.
Специален гост-солист ще е сръбското сопрано Мария Йелич. Ще ѝ партнира тенорът Георги Султанов, а на рояла ще бъде Цветомира Цонева. Проектът „Класик Open Air: Музиката на тепетата“ се подкрепя от общината и е част от културния й календар.
Припомняме, че Часовниковата кула в Пловдив е сред най-старите в Европа. Издигната е на Дановия хълм в периода 1578-1611 г., а в сегашния си вид е завършена през 1812 година.
Часовниковият механизъм е изработен от италианския конструктор Антонио Барбаджелата.
Началото на концерта е в 20 часа.
Два месеца ще продължат разкопките на селищна могила Юнаците , край Пазарджик, съобщи за Радио Пловдив ръководителят на разкопките доц. д-р Камен Бояджиев от НАИМ при БАН. На могилата разкопките и тази година ще бъдат на два етапа. Археологическите проучвания започват на 12 юли с фондация "Балканско наследство" и доброволци от..
Във времето, в което Радио Пловдив отбелязва своята 70-а годишнина, ви предлагаме да си поговорим пак за радио.. Защо ли? Ами защото радиото е думи и музика. Думи, с които всеки ден тъчем платното на битието ни. И музиката, без нея, както казва Ницше, животът би бил грешка. Разговор с Димитър Стоянович, популярно име в културния ни живот, с..
Премиера на балетната класика с музиката на Чайковски „Лебедово езеро“ ще има тази вечер на сцената на Античния театър в рамките на „Опера оупън“. Хореограф на спектакъла е Мариана Крънчева, а освен балета на Пловдивската опера в постановката ще участват и премиер- солисти от Испанския национален балет. Според Мариана Крънчева в спектакъла..
Изложбата "Война през два обектива: Там, където мълчанието крещи" ще бъде открита днес в Дома на техниката в Пловдив. Автори са журналисттите от Радио Варна Румен Сарандев и Доротея Николова и украинският войник Олександър Барон. Снимките са правени през лятото на миналата година в Одеса, Миколаив и Херсон Бесарабската част на Украйна и..
Награда на името на бележития родопски майстор-гайдар Дафо Трендафилов ще бъде учредена на тазгодишното гайдарско надсвирване в село Гела. Наградата „Дафо Трендафилов“ ще пази жив спомена за майстора, вдъхнал душа на родопската каба гайда, посочват организаторите на събора. 22-рото издание на Гайдарското надсвирване и родов събор в село Гела..