„Тази кампания беше по-изнервена от предишната. Факт е, че имаше голямо неизвестно – служебният кабинет, който промени ситуацията и извади доста нелицеприятни неща наяве. С това промени уж позитивния наратив, който имаха част от партиите“. Това заяви политическият анализатор Любомир Аламанов.
По думите му, трябва да се направи разговор за това, което се е случило пред последните 12 години. Това са годините на ударно финансиране от страна на ЕС. Необходимо е да се разговаря за това, дали парите са похарчени целесъобразно или не. И ако няма такъв разговор, не бихме могли да затворим вратата на миналото.
Предизборната кампания е преминала без изненади, като повечето партии са се придържали към избраните от тях стратегии. „Налице е обаче леко нарастване на одобрението към някои от новите партии, а в други – има спад на тяхното одобрение“.
Служебният кабинет обаче е успял да постави различни условия на партиите. Част от тях са успели да не се повлияят от тях като послания и посока, докато други са били подвластни на това влияние и това е бил фактор, с който е трябвало да се справят.
„Изненадан съм обаче, че част от публиките не се интересуваха изобщо. Има такъв феномен на фенщина в политиката – големи групи хора викат за политическа партия, все едно че викат за футболен отбор. За феновете е присъщо това, защото там има повече любов или повече омраза, а не – здрав разум. На да се подхожда към политиката като към първенство по футбол, когато тя ни определя живота и кой и как ще изразходва нашите пари, е странно...“
Аламанов коментира още, че в хода на кампанията е имало ярко присъствие на дигиталните технологии, заради голямата достъпност на дигиталния свят от финансова гледна точка за партиите и начин за общуване с избирателите. Предстои да се разбере дали това предпочитание е проработило в интерес на политическия ни избор.
Интервюто – звуковия файл:
В това е убеден юристът и журналист Мишо Гръблев, който в програма "Точно днес" коментира темата за споделеното родителство и желаните промени в българското законодателство, чиято цел е децата да растат с двамата си родители. В Деня на бащата той припомни, че бащите в днешно време имат все по-голяма роля в отглеждането и възпитанието на децата в..
Класическата иконография на Рождество Христово се оформя още през 5-6 век. Два са водещите аспекти в нея - божието въплъщение и претворяването, обновлението, което спасява целия свят, обяснява иконографът Елена Дигбоюшка. През годините тя се е сблъсквала с различни образци на изображението на Рождество Христово – едни икони са с повече..
"Коледа за мен е съчетание между духовното и земното. Съчетание между самото Рождество, което е един от основните камъни в християнството и земното, защото е имения ми ден. Преди всичко обаче Коледа за мен е миризма на горящ пън, студ навън и щастието, че сме всички заедно". Така описа своите усещания на 25 декември именика Христо Коликов,..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров поздрави пловдивчани с настъпването на светлия християнски празник Рождество Христово. В обръщението си той пожелава на всички здраве, благоденствие и мир. "Коледните празници са време на топлина, споделени мигове и добрина. Време, в което се обръщаме към семейството и приятелите си, споделяме надежда и търсим..
Училището насърчава децата да са винаги прави, на всяка цена. Но ще им се налага да взимат решения в несигурна среда. В този епизод опитваме да дадем някои насоки за запълване на тази празнота в образованието и възпитанието на децата. В два последователни епизода гостува Весислав Илиев, който споделя опит като ментор от образователната програма за..