От сутринта досаге там не е гласувал нито един избирател, съобщи пловдивчанинът Юрий Янакиев. По думите му, няма и хартиена алтернатива.
Хората от сутринта са се връщали, някои вече и по три пъти обратно до секцията за да гласуват, но без успех, твърди пловдивчанинът.
Пред Радио Пловдив председателят на 16 РИК Пловдив Спас Шуманов също призна за проблем с машината, но увери, че е уведомена ЦИК, откъдето се очаква решение за начина на гласуване.
В 17 РИК Пловдив област е регистрирана 1 машина в секция в Асеновград, която е издавала бели контролни разписки. По- късно с решение на ЦИК в секцията е започнало гласуване с хартиени бюлетини.
В общините Раковски и Марица при старта на изборите не са се явили съответно по 1 зам.председател на секция. В Асеновград не се е явил и 1 председател на секционна комисия. А в около 20 от 538 секции в Пловдив област е отсъствал по 1 член на комисия.
Община Пловдив завърши в срок мащабния ремонт на Основно училище „Райна Княгиня", съобщава ресорният заместник-кмет Владимир Темелков в мейл до медиите. Ремонтът обхващанова топлоизолация и обновена фасада, окачени тавани, нови инсталации, модерни санитарни възли на четири етажа. Седем класни стаи са с нови настилки, изграден е и нов..
Авариен ремонт на ВиК инфраструктурата и рехабилитация на пътната настилка на част от ул. „Месемврия“ започва днес. По време на строително-монтажните работи ще се подменят водоснабдителните и канализационни тръби на ул. „Месемврия“, в зоната от кръстовището с ул. „Славянска“ до кръстовището с бул. „Санкт Петербург“. След това ще бъде..
Православната църква отбелязва днес празника Рождество Богородично. Денят, в който се е родила Света Дева Мария, е известен в народната традиция като Малка Богородица. Това е и един от най-големите празници в църковния календар. Малка Богородица е и сред най-предпочитаните празници, на който се провеждат събори из цялата страна. Хасково..
Кола се вряза в жилищен вход в Асеновград, малко пред 2:00 часа тази нощ. Инцидентът е станал на бул. "България" . Няма пострадали, предаде БНТ. Сблъскали са се два автомобила, като единият е изхвърчал от пътното платно и се е блъснал във вратата на блока. Катастрофата се е разминала само с материални щети, съобщиха от полицията в Пловдив...
Тази вечер, 7 септември 2025 г., ще станем свидетели на рядко и впечатляващо небесно явление — пълно лунно затъмнение ("кървава луна") и пълнолуние. То ще започне с полусянчестата фаза около 19:26 ч. , след което пълната фаза стартира около 20:30 ч. . Максимумът на затъмнението ще настъпи между 21:11 ч. и 21:12 ч. , когато Луната..