Първото сиропиталище в България се превръща в Комплекс за ранно детско развитие. Приключват ремонтите на двата етажа от бившия дом за деца, лишени от родителски грижи "Рада Киркович" в Пловдив. Инциативата е на фондация "За нашите деца" и община Пловдив.
През месец май бяха събрани 146 300 лв. за създаването на Комплекса. Те се получиха като дарение от представители на бизнеса и на местната власт. Съветниците с 30 гласа "за", 0 "против" и 14 "въздържали се" приеха предложението от бюджета на Община Пловдив да се дарят 100 000 лева на фондация „За нашите деца“. Средствата са необходими за строително-ремонтни дейности в бившата сграда на дома. С тях ще се закупи и специализирано оборудване и ще бъде създадена достъпна среда за подрастващите.
"Общината винаги ще застава зад такива инициативи", декларира кметът Здравко Димитров, който е патрон на бъдещия Музей на деинституционализацията, който фондацията създава.
Заместник-кметът с ресор "Спорт, младежки дейности и социална политика" Георги Титюков каза, че 331 346 лв. са само за ремонт, също 92 000 лв. за рампа и стълбище, и 262 000 лв. за обзавеждане и оборудване. Това са инвестициите, чрез дарения от фондация "За нашите деца" до момента в новия център.
Комплексът ще обединява няколко отделни звена в подкрепа на оптималното развитие на децата и техния потенциал и ще осигурява подкрепа за сигурна семейна среда.
Радио Пловдив подкрепи кампанията за набиране на средства за ремонт на бившия дом, където врати ще отвори Комплекс за ранно детско развитие от 1 август. За подкрепа можете да научите от сайта: https://www.detebg.org/bg/plovdiv/.
Мария Мадарова - административен мениджър на фондация "За нашите деца" в Пловдив разказва за проекта. Повече може да чеуте от звуковия файл по темата.
Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..