Избягал от мястото на катастрофа водач бе установен в рамките на бърза полицейска проверка снощи.
От пловдивската полиция уточниха, че действията стартирали към 23.30 ч., когато екип на сектор „Пътна полиция“ бил изпратен на сигнал за произшествие с ранени на кръстовището между бул. „Македония“ и ул. „Скопие“ в Пловдив.
На място е изяснено, че лек автомобил „Опел“ бил блъснат от лек автомобил „Фолксваген“, който отнел предимството на "Опел"-а и след това напуснал местопроизшествието.
В болница са настанени пътниците от „Опел“-а – 20-годишно момиче и 19-годишно момче. Медицинска помощ е оказана и на 20-годишния водач.
Тестът му за употреба на алкохол е отрицателен.
При последвалото издирване, малко по-късно бил открит и 60-годишният шофьор на „Фолксваген“-а.
Работата по случая продължава.
Съдът пусна под гаранция задаржените за строителни измами Басри Али и Милена Ангелова. За подсъдимият паричният размер бе определен на 70 хил, лева, а за съучастничката му – на 10 хиляди лева. Пред съда Басри Али призна, че е закъснял със някои строителни обекти, но по думите му, ако не бил задържан, щял да довърши някои от тях. Според..
Мерките са предприети с оглед повишаване безопасността на всички участници в движението. Екипи на Общинското предприятие „Организация и контрол на транспорта“ извършиха демонтажа на старите конструкции, а фирма-изпълнител монтира новите съоръжения. Общо 109 корозирали ограждения са подменени на булевард „Шести септември“ – в района на паметника..
Компанията ще започне поетапно подаване на топлинна енергия към всички свои клиенти от понеделник 27 октомври. Първи ще бъдат отоплени детските и здравни заведения, следвани от училища, обществени и стопански сгради, а накрая и жилищните. EVN Топлофикация напомня на клиентите си да отворят напълно регулиращите вентили на радиаторите, за да се..
Превозвачът Илия Костадинов пое тази сутрин превоза на жителите на селата Труд и Строево до Пловдив. Фирмата обслужва и други междуселищни линии в община „Марица“, съобщи кметът на общината Димитър Иванов. "Този превозвач има капацитета като превозни средства и се съгласи да поеме превоза. Ще оставя хората в началото на града, за да може оттам..
Млад мъж, проявил агресия спрямо родителите си, е задържан от служители на Районното полицейско управление в Септември. На тел. 112 бил получен сигнал за семеен скандал в жилище в града. Униформените установили, че 23-годишен жител заплашил майка си и баща си със саморазправа, с палеж на къщата им и дори с убийство. Мъжът проявил агресивните си..