Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Точно днес" - лятно по темите

| обновено на 18.07.21 в 19:36

В понеделник сутрин започваме от 7 часа - в летен вариант на програма "Точно днес", но ще сме заедно чак до 10 часа.

Темите на 19 юли.

 Политика в седмицата, в която започва работа новото Народно събрание. 

С Велислав Величков от Инициативата "Правосъдие за всеки" ще коментираме искането на служебния правосъден министър Янаки Стоилов главният прокурор Иван Гешев да бъде освободен предсрочно - как и възможно ли е това да се случи при този състав на ВСС.

Родното здравеопазването  в огледалота на казуса "Пирогов" - за морала, връзките и защо въпреки реформите системата работи по този начин - нито лекари, нито пациенти да са доволни - анализът ще е на Мария Шаркова, адвокат по медицинско право.

За екостикерите на автомобилите и какво променя новото изискване при техническите прегледи, колко ги оскъпява и с колко ни бърка в джоба нововъведението, какъв ще е ефектът за екологията от тях - питаме собственици на пунктове за ГТП, шофьори и експерти. Мненията събра Петя Плачкова.

И оше летни сюжети с добро настроение!




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" на 28 юли

Понеделник сутрин теми и събеседници до 9.30 часа. С промени в Кодекса за застраховане система "бонус-малус" за задължителната застраховка "Гражданска отговорност“ бе приета от НС. Ще плащат ли добрите шофьори по-малко и какъв ще е ефекта – темата ще коментира председателя на СБА инж. Емил Панчев. Горещото време продължава и следващите дни как сушата..

обновено на 27.07.25 в 17:12

Клуб "Неделя" за музиката и живописта

Днес в Клуб "Неделя"  послучай 50-годишния юбилей на камерния женски хор към АМТИ "Проф. Асен Диамандиев"- Пловдив ще разговаряме с Елица Йорданова- представител на колектива, която ще разкаже как се поддържа жива една музикална традиция и за ежегодните срещи на възпитаничките на Маестро Киркор Четинян, хористките, които гордо се наричат "четинянки"...

публикувано на 27.07.25 в 12:05

"Добро утро, ден!" с журналиста от БНТ Димитър Димитров

Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..

обновено на 27.07.25 в 11:26

Ранно утро с "Шейкър"

Последно неделно утро на юли! Споделяме го с хубава музика, приятни и полезни теми и компетентни събеседници.  Необходимостта от дигитален детокс е свързана с претоварването на мозъка ни от екрани, мобилни устройства, визуални стимули и реклами, онлайн и социални медии. Как етеричните масла могат да ни помогнат да изключим мозъка си от дигиталния..

публикувано на 26.07.25 в 16:05

Кристиян Владов в „Добро утро, ден!“

Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Кристиян Владов – главен уредник в Природонаучния музей в Пловдив и специалист по приложна хидробиология. Куратор на залите „Риби“ и „Сладководен аквариум“, изследовател на водния свят и участник в експедиции чак до Антарктида.  Той е сред участниците в 33 българска експедия до Ледения континет,..

обновено на 25.07.25 в 15:23