Фондация „Българска памет“ стартира семинар на тема „Изграждане на споделени ценности и компетентности в младите чрез социално предприемачество и екология“. В него са включени 60 младежи - по 20 от Албания, Молдова и България.
Една от основните цели на Фондация „Българска Памет“ е осъществяване на съвременната идея за национална идентичност в перспективата на европейската принадлежност на България и равнопоставеност на диалога между културите.
„Темите са изключително интересни за младите хора. Голяма част от проектните идеи на фондация „Българска памет“ идват като инициатива от младите хора. Защото това е фондация, която работи за и с младите хора, в отговор на техните потребности, в отговор на техните очаквания. Значителна част от темите, които реализираме и благодарение на програма „Еразъм+“, са в отговор на стратегическата визия на ЕС до 2050 година да бъде дигитално положителен и климатично неутрален континент“, заяви в интервю за Радио Пловдив Моника Панайотова от Фондация „Българска памет“ и бивш евродепутат.
Целта на семинарите на Фондация „Българска памет“ е младите хора да развият аналитично мислене и да придобият умения на бъдещето, които ще са свързани с професиите на бъдещето. Статистиката показва, че 65 % от сегашните ученици ще работят професии, които днес още не съществуват.
Младите хора могат да подпомогнат добросъседството и сътрудничество в модерния сват
„Те са важни участници в този процес и трябва да бъдат включвани на много ранен етап. Затова чрез проектите на фондация „Българска памет“, се опитваме да създаваме усещането за заедност в младите хора. Искаме да ги превърнем във вдъхновители за цяла Европа чрез сътрудничество“, каза още Моника Панайотова.
Политиците в България не трябва да живеят като героинята от „Сляпата Вайша“ на Георги Господинов
„Знаете, че героинята с едното око гледа в миналото, а с другото далеч в бъдещето. И е неспособна да живее в настоящето. Това трябва да бъде преодоляно. Трябва да живеем в настоящето, да сме способни да взимаме отговорните решения днес, което е в основата на едно бъдеще“, коментира още Панайотова.
Цялото интервю с Моника Панайотова можете да чуете в звуковия файл.
Компаниите в България успешно се адаптират към новия модел в автомобилната индустрията. Започват да произвеждат нови продукти. Освен това у нас се създава софтуера и самата конструкция на най-модерните електромотори и инвертори за тях. Това коментира Любомир Станиславов, който е изпълнителен директор на Автомотив клъстер България, във връзка с..
Богомил Николов от организацията „Активни потребители“ коментира в програма "Ден след ден" обявения в Хърватия клиентски бойкот, заради високи цени, разпространяващ се и в съседните страни и затихналия, поне засега, сблъсък между мобилните оператори и Комисията за защита на потребителите у нас . Според него потребителските бойкоти имат дълга история..
Бюджетът на държавата представя политики и споровете по него е нормално да са остри, по- ползотворния разговор би бил за конкрекретните приоритети, по които ще се работи. Но може би заради това, че така по- лесно дебатът стига до гражданите, фокусъте е колко е дупката в хазната, коментаръте на професорът по макроикономика от ПУ Станимир Кабаиванов...
Oбщина Пловдив трябва да плати от бюджета допълнително 6,8 млн лева , ако иска да има работеща електронна система в градския транспорт. Това разкри Илия Гатев от групата на БСП за България на общинската сесия, като цитира доклад на зам.- кмета Ерол Садъков за системата за управление на градския транспорт и договора с "Тикси", която трябва..
Синдикат "Образование" предлага на МОН да дадат още няколко дни към междусрочната ваканция, за да се пребори грипната епидемия. "На практика вече сме в национална грипна епидемия, след като половината области обявиха такава. На места, както и в Пловдив, децата учат онлайн. Ако учителят е болен или 30% от учениците са болни, за какво качество на..