Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

За приятелството във „Вход свободен“

Почти на финала на месец юли и в последния работен ден от седмицата,  в предаването „Вход свободен“ ще си говорим за малките неща – онези, които обаче заемат голямо място в сърцето. Приятелството определено е едно от тях!

В Международния ден на приятелството ви каним да бъдете наши радио приятели, за да споделим заедно вълнуващи ефирни срещи.

Веднага след новините в 12:00 с помощта на Ангелина Владикова създаваме „Мост между културите“, проект част от официалната програма на Пловдив- Европейска столица на културата 2019.

По темата за приятелството потърсихме мнението и на психолога Ваня Велкова. Попитахме я: „Съществува ли алгоритъм за създаване на приятелство?“ Какво ни отговори тя – в минутките след 13:00.

Няма как да подминем с лека ръка и една друга гледна точка и разбиране за приятелство – а именно връзката човек-домашен любимец. Професионалният треньор по поведение на кучета Ина Хаджиева е нашият събеседник по темата.

За финал в този специален ден, и за разкош, ще ви поднесем доза свежо настроение с рубриката ни „Усмихнат коментар“, в ефирното време на която чисто и по детски неподправено ще разберем как изглежда приятелството в детските очи.

Тези и още много други любопитни нещица сме ви приготвили за днес. Бъдете с нас! Започваме в 12:00!

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Клоунада и развлечения днес във "Вход свободен"

Тази година Театър „Хенд“ празнува своята 15-годишнина и ще зарадва почитателите си с емблематичния спектакъл „Джекил на лед“, част от турнето на световноизвестния датски комик Паоло Нани.  Инициативата се реализира с европейско финансиране по Националния план за възстановяване и устойчивост и ще обхване четири български града – София, Пловдив,..

публикувано на 27.08.25 в 09:30

"Точно днес" - код "зелено" на 27 август

Обичайно когато се случи инцидент със загинал, обръщаме внимание на немарата в средата ни. Веднага идват и обвиненията за липса на ангажираност от управниците, и следват политическите обвинения и искания на оставки. На този етап, след като топола уби човек в Пловдив има едно уволнение и понасяне на отговорност от кмета. Какво още е важно в предстоящата..

обновено на 26.08.25 в 16:32

"Добро утро, ден!" със Стефан Царов

Тази седмица в „Добро утро, ден!“ ще ни гостува един от най-редовните слушатели на Радио Пловдив. Той е от Раковски и се казва Стефан Царов. Председател е на организацията на Съюза на слепите в общината, незрящ е, придвижва се с придружител, а отскоро разчита на своя модерен телефон с приложението „Бъди моите  очи“.  Казва, че през далечната 1990..

обновено на 26.08.25 в 15:03

Непринудено с „Вход свободен“

За предразсъдъците и следразсъдъците разсъждаваме с колегата Жоро Пеев. Очаквайте препоръки за полезните храни, според слънчевия ни знак. Астрологично в рубриката "Езо тера". Вижда му се краят на лятото, да сме здрави за есента и да влезем във форма. Рубриката ни „На кино“, също е част от сценария ни днес. С Михаела Земярска говорим за..

публикувано на 26.08.25 в 09:30

"Точно днес" за градското озеленяване

Във вторник сутрин продължаваме темата за зелената система на града след като паднало дърво уби възрастен мъж в Пловдив, а директорът на Общинското предприятие „Градини и паркове“ беше освободен от длъжност. Темата коментираме с  Георги Стаменов, кмет на най-стария пловдивски район - „Централен“, където има най-много компрометирани дървета...

публикувано на 25.08.25 в 16:51