Шест къщи са изгорели при големия пожар, който избухна този следобед край хисарското село Старосел. Огънят е тръгнал от сухи треви треви около цялото село, пламнала е и близката борова гора, съобщи главен инспектор Димитър Бришимов от Пожарната в Пловдив.
Екипаж от 24-а авиационна база Крумово с вертолет „Кугар“ също се включи в гасенето на огъня край Старосел.
Военни от 61-ва Стрямска механизирана бригада също помагат за овладяването на огнената стихия по молба на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“.
Към 19.30 ч. борбата с огъня продължи за неговото изтласкване извън периметъра на населеното място, с помощта на още пристигнали пожарни коли и участието на военнослужещи с техника, съобщи директорът на оперативните дейности в Националната служба - старши комисар Красимир Шотаров.
Опасността за Старосел вече е ликвидирана - заяви Красимир Шотаров
Евакуирани са обитателите на унищожените жилища, никой не е пострадал, увери кметът на Старосел Матея Гудев.
Добрата новина - огънят е спрял и се отдръпва извън селото и вече няма опасност за нови бедствия, каза още Матея Гудев.
Пенка Ганева, кмет на община Хисаря съобщи за пожари в с. Кръстевич и при хижа "Бунтовна". Търсено е и съдействие от пожарните служби в Стрелча и Карлово.
Огънят първоначално обхвана 4 къщи, каза по-рано директорът на пловдивската дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" комисар Георги Мангараков. Фронтът е от югозапад. Пожарът върви към гората. Положението в село Кръстевич също е критично, тъй в селото няма вода. В потушаването се очаква да се включи и хеликоптер.
От пресцентъра на полицията в Пазарджик съобщиха, че за пожара в района на Хисаря са изпратени и две пожарни коли от областната противопожарна служба.
Пострадали няма.
Видеото е предоставено от Венцислав Марков
Община Пловдив завърши в срок мащабния ремонт на Основно училище „Райна Княгиня", съобщава ресорният заместник-кмет Владимир Темелков в мейл до медиите. Ремонтът обхващанова топлоизолация и обновена фасада, окачени тавани, нови инсталации, модерни санитарни възли на четири етажа. Седем класни стаи са с нови настилки, изграден е и нов..
Авариен ремонт на ВиК инфраструктурата и рехабилитация на пътната настилка на част от ул. „Месемврия“ започва днес. По време на строително-монтажните работи ще се подменят водоснабдителните и канализационни тръби на ул. „Месемврия“, в зоната от кръстовището с ул. „Славянска“ до кръстовището с бул. „Санкт Петербург“. След това ще бъде..
Православната църква отбелязва днес празника Рождество Богородично. Денят, в който се е родила Света Дева Мария, е известен в народната традиция като Малка Богородица. Това е и един от най-големите празници в църковния календар. Малка Богородица е и сред най-предпочитаните празници, на който се провеждат събори из цялата страна. Хасково..
Кола се вряза в жилищен вход в Асеновград, малко пред 2:00 часа тази нощ. Инцидентът е станал на бул. "България" . Няма пострадали, предаде БНТ. Сблъскали са се два автомобила, като единият е изхвърчал от пътното платно и се е блъснал във вратата на блока. Катастрофата се е разминала само с материални щети, съобщиха от полицията в Пловдив...
Тази вечер, 7 септември 2025 г., ще станем свидетели на рядко и впечатляващо небесно явление — пълно лунно затъмнение ("кървава луна") и пълнолуние. То ще започне с полусянчестата фаза около 19:26 ч. , след което пълната фаза стартира около 20:30 ч. . Максимумът на затъмнението ще настъпи между 21:11 ч. и 21:12 ч. , когато Луната..