Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започна описването на щетите от големия пожар в Старосел

4
Снимка: Радио Пловдив, Марин Данев

Петчленна комисия започна да описва щетите по къщите, изгорели от големия пожар в Старосел. Работата се очаква да продължи и утре в унищожените от огъня земеделски площи, съобщи за Радио Пловдив кметът на община Хисаря Пенка Ганева. 

Тя уточни, че комисията е общинска и на базата на огледите потърпевшите могат да подават заявления към междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане. 

Заради пожарите избухнали миналата седмица при селата  Старосел и Кръстевич бе обявено частично бедствено положение, чиито срок изтече днес сутринта. За горския пожар край село Михилци, възникнал в петък вечерта и продъжил близо две денонощие, не е обявявано бедствено положение.

Заради взаимодействието между институциите и навременната реакция на военни, пожарна и доброволци успяхме да запазим село Розино от съдбата на Старосел, кометира кметът на община Карлово д-р Емил Кабаиванов.  Там има доброволно формирование с над 60 души, но то не разполага нито с достатъчно техника, нито със средства за обучение за реагиране в извънредни ситуации. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Завърши ремонтът в Основно училище „Райна Княгиня"

Община Пловдив завърши в срок мащабния ремонт на Основно училище „Райна Княгиня", съобщава ресорният заместник-кмет Владимир Темелков в мейл до медиите. Ремонтът обхващанова топлоизолация и обновена фасада,  окачени тавани, нови инсталации, модерни санитарни възли на четири етажа. Седем класни стаи са с нови настилки, изграден е и нов..

обновено на 08.09.25 в 13:31

Част от улица се затваря за ремонт

Авариен ремонт на ВиК инфраструктурата и рехабилитация на пътната настилка на част от ул. „Месемврия“ започва днес.   По време на строително-монтажните работи ще се подменят водоснабдителните и канализационни тръби на ул. „Месемврия“, в зоната от кръстовището с ул. „Славянска“ до кръстовището с бул. „Санкт Петербург“. След това ще бъде..

обновено на 08.09.25 в 13:31

Православната църква отбелязва Рождество Богородично

Православната църква отбелязва днес празника Рождество Богородично. Денят, в който се е родила Света Дева Мария, е известен в народната традиция като Малка Богородица.  Това е и един от най-големите празници в църковния календар. Малка Богородица е и сред  най-предпочитаните празници, на който се провеждат събори из цялата страна.  Хасково..

обновено на 08.09.25 в 13:31

Кола се блъсна в жилищен вход в Асеновград

Кола се вряза в жилищен вход в Асеновград, малко пред 2:00 часа тази нощ. Инцидентът е станал на бул. "България" . Няма пострадали, предаде БНТ. Сблъскали са се два автомобила, като единият е изхвърчал от пътното платно и се е блъснал във вратата на блока. Катастрофата се е разминала само с материални щети, съобщиха от полицията в Пловдив...

публикувано на 08.09.25 в 13:30

Пълно лунно затъмнение и пълнолуние ни очакват тази вечер

Тази вечер, 7 септември 2025 г., ще станем свидетели на рядко и впечатляващо небесно явление — пълно лунно затъмнение ("кървава луна") и пълнолуние. То ще започне с полусянчестата фаза около 19:26 ч. , след което пълната фаза стартира около 20:30 ч. . Максимумът на затъмнението ще настъпи между 21:11 ч. и 21:12 ч. , когато Луната..

публикувано на 07.09.25 в 15:59