Ганайският национал Емануел Току ще стане играч на Ботев (Пловдив) до 10 дни. Това съобщи собственикът на клуба Антон Зингаревич на днешната си среща с медиите, която по негово желание бе без микрофони и камери.
21-годишният офанзивен халф дойде под наем от датския Флемад Амагер, като до момента има 4 гола в 20 мача с екипа на "жълто-черните".
Бразилецът Маркиньос Жозе Маркос Коща Мартинс – Маркиньос, който е под наем от Атлетико (Минейро), пък може да бъде закупен в зависимост от представянето му до края на шампионата.
По останалите теми относно целите, стадион "Христо Ботев" и развитието на ДЮШ журналистите получиха отговори от типа "общи приказки" и добри пожелания за бъдещето.
Локомотив (Пловдив) триумфира в четвъртото издание на международния юношески U18 турнир под егидата на Христо Бонев. Възпитаниците на Христо Телкийски спечелиха финалната среща срещу ЦСКА с 2:0 и се поздравиха с трофея! Головете за успеха бяха дело на Тодор Гергишанов и Добромир Николов. Лично легендата на България Христо Бонев поздрави..
Привържениците на Локомотив (Пловдив) излязоха на протест по улиците на града с призив собственикът на "черно-белите" Христо Крушарски да напусне клуба. Запалянковците се събраха точно в 18:00 часа пред касите на стадиона в парк "Лаута", откъдето започна шествието. То стигна до кръстовището между бул. "Санкт Петербург" и ул. "Лев Толстой". "Има явна..
Ботев (Пловдив) привлече защитника Енок Куатенг, който е попълнение №11 в лятната селекция на „канарчетата“. Французинът бе на пробен период при „жълто-черните“ и бе одобрен от треньорския щаб, след което парафира контракт с пловдивския клуб. Крайният защитник има над 100 мача във френския елит с екипите на Бордо и Нант, а за последно бе част от..
Феновете на ПФК „Локомотив“ - Пловдив излизат на протест тази вечер срещу собственика на клуба Христо Крушарски. Това ще се случи час преди "Локомотив" да посрещне на стадиона в Лаута "Добруджа" в двубой от първия кръг на Първа лига. Срещата започва в 19:00 часа. Недоволството на привържениците на смърфовете ще затвори частично ул. „Проф. Цветан..
Голямата ни надежда за медал в скока на дължина при жените Пламена Миткова остана седма на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 23 г. в Берген, Норвегия. 20-годишната възпитаничка на треньора Ивайло Русинов не можа да направи най-доброто си състезание, скокът не й вървеше и тя остана на 7-о място с 6,42 м, постигнати в..