Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Маските падат „Точно днес“

| обновено на 10.08.21 в 16:37

Маските паднаха, а какво се показа зад тях? Отговорите търсим в утрото на 11 август, ето какво ще чуете от 7 до 10 часа.

Отиваме ли на нови предсрочни парламентарни избори? Основен въпрос, след като „Има такъв народ“ реши да не внася предложения кабинет за гласуване в Народното събрание. Отговорите ще търсим от Манол Генов, депутат от БСП в Пловдивска област, а също и от пловдивския депутат от „Демократична България“ Манол Пейков.

Развръзка? В каква посока ще бъде тя и как да разчетем подкрепата, която „Има такъв народ“ даде за втори мандат на президента Румен Радев? Това ще научим от професор Александър Маринов, политолог и председател на Стратегическия съвет към президента.

В утрото на 11 август ще чуете още:

Начало на нова вълна от Covid-19. Какви трябва да са противоепидемичните мерки за да бъде спряна? Доктор Костадин Чифлигаров от Клиниката по анестезиология и интензивно лечение на УМБАЛ „Свети Георги“ ще бъде наш събеседник по темата.

Следим и напрежението сред собствениците на заведения, които са притеснени от евентуални нови мерки срещу Covid-19. Днес те излизат на протест в Пловдив и ще затворят за два часа кръстовището на булевардите „Шести септември“ и „Цар Борис Трети Обединител“. Повече за протеста ще научим от Стилиян Господинов от Българска асоциация на заведенията.

Нагласи за новата учебна година – присъствено или онлайн ще започне тя? Председателят на синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ Юлиян Петров ще коментира възможните сценарии.

В рубриката „Великите европейци“ Пламен Асенов разказва историята на Ръдиърд Киплинг. 

Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. Тази седмица си припомняме гостуването на Стефан Шивачев, директор на Историческия музей в Пловдив.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Неделно с „Шейкър“

Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..

публикувано на 24.05.25 в 16:05

С ухание на цветя и в очакване на празника „Ден след ден“

В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..

публикувано на 23.05.25 в 14:41
Снимката е илюстративна

“Вход свободен” в емоциитe на май

Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..

публикувано на 23.05.25 в 09:05

Цветно и предпразнично "Точно днес" на 23 май

В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини,  изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..

обновено на 22.05.25 в 16:57

Евро, имоти и думи в "Ден след ден"

Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...

публикувано на 22.05.25 в 14:56