Районна прокуратура – Пловдив привлече като обвиняем 22 г. мъж., за това, че на 18 август 2021 г. е помогнал на 13 граждани на Сирия да преминат през страната в нарушение на закона.
По делото е установено, че на 18 август 2021 г. обвиняемият се придвижил с автомобил, марка „Воксхол“, до неустановено място на пътя между гр. Тополовград и гр. Елхово. Там чакали чуждите граждани – 13 мъже, между които и 14-годишно момче. Те се качили в автомобила, като обвиняемият трябвало да ги откара до гр. София.
Няколко часа по-късно автомобилът, управляван от обвиняемият., бил спрян от служители на сектор „Специализирани полицейски сили“ към ОД на МВР – Пловдив, на автомагистрала „Тракия” в района на с. Войводиново. Установено е, че сирийските граждани са влезли през „зелена граница“ от Турция в България. Целта им била да стигнат до Германия. Те са настанени в Миграционен център.
Обвиняемият е задържан за срок от 72 часа с постановление на наблюдаващия
Оранжев код за горещо време издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 22 области у нас. За останалите предупредителният код е жълт. Според прогнозата на НИМХ днес ще бъде слънчево и горещо с максимални температури в повечето места между 36° и 41°. След обяд ще има купеста облачност, по-значителна привечер над..
21 центъра ще приемат документи за прием в гимназия тази година. Регионалното управление на образованието предвижда училища гнезда във всяка от общините на областта, както и 4 за Пловдив. По-голяма част от родителите подават сами заявления по електронен път. Всички 5631 седмокласници от Пловдив и областта трябва да участват в кампанията...
Пловдив отбелязва днешния Световен ден на парамедика – 8 юли съвместно със Съюзът на парамедиците в България, Аварийно спасяване – Пловдив и Клуб за бъдеще – Пловдив. Събитието с надслов „Парамедиците – герои на първа линия“ започва в 10 ч. в Цар-Симеоновата градина, при Виенския павилион. Програмата включва: „Първа помощ за всеки“ – обучение..
От ОП “Организация и контрол на транспорта” съобщават, че поради приключване на ремонта по ул. „Индустриална“, в участъка от бул. „Кукленско шосе“ до бул. „Александър Стамболийски“, от днес се възстановява движението на автобусите по линии № 11, №17, №24, №37 и №116.
Катастрофа затруднява карловския път в отсечката Пловдив - Труд. Движението преди село Труд се осъществява само в едната лента. Причината за временната организация е катастрофа, възникнала около 17.10 ч. на отбивка за завод ОСРАМ. Според получения на тел.112 сигнал, поради разпиляно жито на пътното платно мотоциклет не успял да спре..