Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Спипаха продавачи на фалшиви маркови дрехи в Пазарджик

4
Пазарът в Пазарджик
Снимка: Пресцентър Полиция - Пазарджик

Множество стоки носещи логото на известни търговски марки са иззети вчера при акция проведена от служители на сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ при ОДМВР и Районното управление в Пазарджик. 

Полицейските служители извършили проверки в района на централния градски пазар в областния град. На три от масите на пазара органите на реда открили предлагани стоки носещи логото на известни търговски марки. Оказало се, че двама мъже на 63 и 58г., както и една жена на 40 години, всичките от Пазарджик извършват търговия с тях без да имат съгласието на притежателя на изключителното право на тези марки.

Иззети са общо 277 броя ризи, тениски, анцузи и къси панталони. Спрямо тримата им притежатели са образувани досъдебни производства. Проверките продължават на територията на цялата област.   




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Задържаха криминално проявен за убийство на клошар в Пловдив

27-годишен криминално проявен и осъждан мъж е задържан за умишленоубийство на клошар в Пловдив. Починалият е открит в изоставена къща край площад "Кочо честименски" на 18 септември. Разследването е установила, че смъртта на пловдивчанина, който водел скитнически начин на живот, е настъпила в резултат на травми от побой.  При организираните..

публикувано на 20.09.25 в 20:55

Овладян е пожарът край Горнослав, дежурни екипи ще следят през нощта

Овладян е пожарът над Асеновградското село Горнослав, съобщи преди минути директорът на пожарната в Пловдив Васил Димов.  Той уточни, че предстои обработка на по- трудностъпни части от първото от двете  огнища, които са в скалисто дере, но и тях огнеборците вече са достигнали.  По- притеснителен е бил огънят във високата борова гора.  Т еренът е..

публикувано на 20.09.25 в 18:59

Голям пожар гори край Горнослав

Пожарът край Горнослав се разраства, като се е отворил и втори фронт. Първото огнище е тръгнало от небрежен собственик на нива, местен жител, който е запалил стърнища. Вторият фронт обаче е пламнал горе в планината, в параклиса Свети Илия. Няма опасност за местното население, от което са се включили много..

публикувано на 20.09.25 в 13:27

Пловдивчани се включват в инициативата "Да изчистим България заедно"

Пловдив се включва в инициативата „Да изчистим България заедно“.    Начало на акцията ще бъде поставено в 10:00 ч., а местата, които ще бъдат почистени са южният бряг на Марица от панаирния до пешеходния мост, парковете „Сърнена гора“ в Кършияка и Розариума, пространства около училища и детски градини, здравни заведения, алеи и междублокови..

публикувано на 20.09.25 в 08:20

Засилват се мерките за безопасност на пътя през почивните дни

От 7 септември до днес повече от 24 700 са нарушенията на средната скорост, установени от тол камерите.   За същия период са съставени повече от 10 000 акта на нарушителите, съобщи комисар Мария  Ботева, която е заместник -началник на Националната Пътна полиция.  В Пловдив тя обяви мерките, които ще бъдат взети през предстоящите почивни дни по..

обновено на 20.09.25 в 08:17