На кого, кой, колко? Макар и да не става въпрос за българската граматика, а за политическите решения, свързани с власт и пари, за отговорите на тези въпроси се изсква надеждна степен на грамотност.
Ако тя е в дефицит, тогава са необходими известни упражнения. Вече бяхме свидетели на това няколко пъти, а в петък задаваме и по-актуалния въпрос – възможно ли е количественото натрупване на грешки да доведе до качествено изменение в поведенческия стереотип на политиците, чиято сила се корени основно в политическия инат, а не в зрелостта.
Заявка за национално отговорно поведение на думи дадоха от БСП, на които президентът Румен Радев предстои да връчи третия мандат за съставяне на Правителство и след това всички очакват управленската рулетка да се задвижи. Остават въпросите „дали“ е „с чия подкрепа“. По темата – политологът Първан Симеонов – изпълнителен директор на "Галъп Интернешънъл".
Дебатът за бюджета на Здравната каса – повече политически или експертен. Ще стигнат ли парите за посрещане ударите на четвъртата Ковид-вълна? Събеседник – председателят на Българския лекарски съюз д-р Иван Маджаров.
В „Рестартирай Европа - по-силна за теб“ – репортаж на Севдалин Палаузов за новия етап в стратегията на ЕС за ваксините.
След броени дни Пловдив ще се превърне в атрактивна куклена сцена. 24-то издание на традиционния Международен куклено-театрален фестивал „Двама са малко, трима са много“ вече е готово с програмата си и обещава истинско забавление, макар и в ковид-условия. Репортаж на Екатерина Костова.
Месец септември превръща Старинен Пловдив в магнетична територия за Националните есенни изложби. Тази година събитието е под мото „Прагове и белези“. По темата чуйте арт директора и куратор на форума проф. д-р Галина Лардева.
А в „Добро утро, Ден“ си припомняме и в петък първите минути от едно утро на Почетния консул на Германия в Пловдив д-р Мариана Чолакова.
Последно неделно утро на юли! Споделяме го с хубава музика, приятни и полезни теми и компетентни събеседници. Необходимостта от дигитален детокс е свързана с претоварването на мозъка ни от екрани, мобилни устройства, визуални стимули и реклами, онлайн и социални медии. Как етеричните масла могат да ни помогнат да изключим мозъка си от дигиталния..
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Кристиян Владов – главен уредник в Природонаучния музей в Пловдив и специалист по приложна хидробиология. Куратор на залите „Риби“ и „Сладководен аквариум“, изследовател на водния свят и участник в експедиции чак до Антарктида. Той е сред участниците в 33 българска експедия до Ледения континет,..
Градът е полупразен, завладян от обичайната юлска жега. Тези, които сме още тук - най- коравите пловдивчани, разчитаме на утешителната вяра в августовската отпуска, пием ледени фрапета и благославяме наум изобретателя на климатика - почитаемият мистър Уилис Кериър. Днес в предаването освен свежа музика и интересни теми сме ви приготвили..
Ситуацията с шарката по овце и кози в Пловдивско се усложни. Освен унищожени животни, мерките на БАБХ вече вкючват и забрана за изкупуване на мляко от фермите на областта. За заразата, икономическия ефект и управленските решения ще разговаряме с професора от Аграрния университет Дойчо Димов, който е и председател на Сдружение за отглеждане и развъждане на..
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..