Идейният инвестиционен проект за благоустрояването, консервацията, реставрацията и социализацията на Античен форум Филипопол - изток и юг ще бъде представен публично днес. Презентацията за бъдещето на археологията в зоната между между Централна поща, хотел Тримонциум и бул. „Цар Борис III“ ще баде направена от фирма „В и Р Инженеринг“ ООД София, която спечели откритата процедура за изработване на комплексен проект.
Стойността й е близо 59 хиляди лева. Площта на археологията в обекта е 8017 квадратни метра. Ще участват арх. Венета Петков, инж. Тошо Тодоров, реставратор Аглика Икономова, археолог доц. д-р
Иво Топалилов, представители на Община Пловдив и район Централен.Събитието ще е на открито от 19 часа, като се осигулени екран и озвучаване. За участие са поканени както представители на професионалните гилдии, така и граждани.
Окаченият таван на бившето училище в село Анево се срути. При инцидента няма пострадали – съобщиха от кметството в Анево. Сцепила носещата греда на целия покрив. Там се помещава кметството на селото, както и друга служба. Част от окачения таван днес е паднал буквално върху главите на служители на Общинската администрация. За щастие, няма..
Временно е ограничено движението през Троянски проход в района на Кърнаре заради катастрофа между два камиона, съобщиха от АПИ. Обходният маршрут за леките автомобили е през прохода Шипка, а шофьорите на товарните автомобили изчакват на място.
Клиниката по клинична токсикология към УМБАЛ „Свети Георги“ – Пловдив e пребазирана от базата на бул. „Васил Априлов“ в нов блок в Клиниките по инфекциозни болести и по Пневмология и фтизиатрия. С оглед на организацията на работата, прием на пациенти ще се извършва единствено през Спешно отделение на УМБАЛ „Свети Георги“ на бул. „Пещерско..
Военно- апелативният съд пусна под гаранция от 5000 лева военнослужещият от Карлово Нечо Цанков, който простреля смъртоносно свой приятел. Трагедията стана на 17 юли в дома на Цанков в село Каравелово на семейно тържество. Тогава, показвайки въздушната си пушка, Цанков стреля с нея и убива 23 годишния Никола Киров. Прокуратурата..
Сериозна е аварията в електрическата подстанция "Раковски", която остави без ток и вода от снощи до обяд днес 17 населени места в общините Раковски, Брезово, Калояново и Марица. Раковски и още 17 населени места са без ток и вода Все още има селища без ток и вода в общините Раковски и Брезово На страницата си във Фейсбук кметът на..