Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Пазарджик дискутират "Залагам на себе си, не на хазарта"

В Пазарджик се проведе дискусионен форум на тема „Залагам на себе си, а не на хазарта“. 

Проектът е част от дейностите на младежки спортен клуб – Пазарджик, финансиран от Министерството на младежта и спорта.

Във форума бяха включени 15 младежи на възраст от 19 до 25 години. В рамките на 5 дни бяха дискутирани теми, свързани с хазартната зависимост сред младите и начините за предпазване.

"Всички присъстващи взеха много активно участие. Явно сме ги накарали да помислят в посока залагания, в посока зависимости. Казвам на всички млади хора: "Не залагайте на  хазарта, нека това не прекрачва линията на зависимостта, линията, в която човек, когато попадне не би могъл психически сам да излезе от тази зависимост. Тази зависимост може да донесе след себе си страхотни поражения", каза юристът в проекта Димитричка Ладжова. 

С онлайн участие форумът бе подкрепен от известни български спортисти, като сред тях бяха олимпийската ни шампионка по карате Ивет Горанова, олимпийската шампионка от ансамбъла по художествена гимнастика Ерика Зафирова и волейболистът Николай Къртев. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Криминално проявен младеж избяга за кратко от ареста в Асеновград

19-годишен, задържан по разследване за кражба на 5 000 лева в Асеновград, избяга от медицински кабинет на ареста. По време на прегледа лекарят установил, че здравословното състояние на младежа не е притеснително, въпреки оплакванията му за болки в корема, и трябва да бъде върнат в килията. Внезапно той се  нахвърлил върху придружаващия го полицай,..

публикувано на 10.07.25 в 18:46

С три пожара се борят в област Пазарджик, единият задими пътя Лозен-Белово

Три пожара избухнаха в област Пазарджик.  Единият от тях е в Сърница, вторият е в района на село Злокучене, където горят сухи треви, стърнища и около 30 декара широколистна гора.  Третият е с най-голям риск за шофьорите поради задимяване. Той  е в района на пътя между село Лозен и Белово, недалеч от ханче Септември.  На място има изпратени три екипа на..

публикувано на 10.07.25 в 17:36

Арестуваха мнима лекарка, "лекувала" с хомеопатия

Районна прокуратура-Пловдив  привлече като обвиняема  52-годишна жена, представяла се за лекар-хомеопат и упражнявала професията без да има съответната правоспособност. Задържаната жена е практикувала без необходимото медицинско образование и специализация. Тя е била арестувана в работния си  кабинет, където е имало и пациенти.  При претърсването от..

публикувано на 10.07.25 в 16:27

Има връзка между цеха в Скутаре и разкритата фабрика за цигари край Хасково

Двама са задържани при акцията на ГДБОП и прокуратурата, при която бе разкрита фабрика за незаконно производство на цигари у нас, съобщи на брифинг пред журналисти в с. Момково, близо до Хасково, министърът на вътрешните работи Даниел Митов. По думите му това е най-голямата фабрика за производство на нелегални цигари, откривана някога в..

публикувано на 10.07.25 в 16:05

181 шестици на изпитите по химия и биология в МУ- Пловдив, 619 са двойките

137 отлични оценки по биология и 44 по химия – такава е статистиката от изпитите по двата предмета за магистърските специалности на Медицински университет – Пловдив. От явилите се 1292 кандидат-студенти, пълни шестици по биология имат 8 души, а слабите оценки са 265 (20.51%). 6.00 по химия имат трима кандидати от явили се общо 1283-ма. Тук..

публикувано на 10.07.25 в 15:42