Със заповед на министъра на вътрешните работи на длъжността началник на сектор „Общинска полиция“ при ОД на МВР – Пловдив е назначен главен инспектор Тодор Боюклийски. Днес той бе представен пред състава от директора старши комисар Димитър Балев в присъствието на кмета Здравко Димитров и заместник-кмета по „Обществен ред и сигурност“ Йордан Ставрев.
Балев изрази увереност, че гл.инсп. Боюклийски ще продължи да работи за надграждане на създаденото през години успешно сътрудничество с общинската администрация и постигнатите традиционно добри резултати в дейността на сектора.
Сред приоритетите е осигуряване на средства за предоставяне на сградата на бившия ДКЦ VI, която да бъде дадена за нуждите на „Общинска полиция“ и „Общинска охрана“ и ръководения от тях видеоцентър за наблюдение на обществения ред, съобщи кметът на Община Пловдив Здравко Димитров.
Готовност за помощ и диалог по всяка една тема в сферата на сигурността и обществения ред заяви и зам. кметът Йордан Ставрев. Т
В момента се провежда конкурс за 10 служители, които да станат част от екипа на „Общинска полиция“.
Тодор Боюклийски е роден през 1975 г. в град Пловдив. През 2002 г. завършва висше образование в Стопанска академия „Димитър А. Ценов“ в Свищов, а през 2009 г. придобива магистърска степен по специалност „Право“ във Великотърновския университет.
В системата на МВР започва работа през 1995 г. като полицай в Специализирано звено за охрана на обществения ред към Община Пловдив. От 1999 г. до настоящия момент заема различни изпълнителски и ръководни позиции в сектор „Охранителна полиция“ на Четвърто РУ – Пловдив – полицай, старши полицай, полицейски инспектор и началник на група „Териториална полиция“ и на сектор „Охранителна полиция“.
Затруднено е движението по източния обходен път на Пловдив след пътния възел "Скобелева майка". Причината е катастрофа на моторист с микробус, станала около 17,30 часа, съобщават от полицията в Пловдив. Мотоциклетистът се блъснал в буса и от удара преминал в лентата за насрещно движение, където се ударил в други два автомобила...
Отстранени са авариите в район „Западен“ в Пловдив, съобщиха от ВиК. Припомням, че две болници, десетки домакинства и административни сгради в Пловдив останаха без вода днес заради ремонти, свързани с Южния обходен колектор. Кметът на район „Западен“ Тони Стойчева по-рано съобщи, че в продължение на повече 24 часа екипи на фирмата-изпълнител са..
Няколко невралгични места в Пазарджик, често използвани за дрифтове и нощти гонки, вече са обезопасени, съобщи във фейсбук-профила си кметът на общината Петър Куленски. Нови бариери са монтирани на общинския паркинг при плувен комплекс „Балона". Вечер бариерите се заключват от охраната на парка, а на територията са поставени ясни табели с указания..
Днес ще преобладава предимно слънчево време, сочи прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология. След обяд главно в северозападните и планинските райони ще превали и прегърми. Купеста и купесто-дъждовна облачност ще се развива и над Южна България. На отделни места ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици, значителни по..
Няма да има промяна в цената на билета за градския транспорт в Пловдив след въвеждането на еврото от първи януари – съобщи пред Радио Пловдив заместник – кметът по транспорт Александър Държиков. По думите му, естественото ценообразуване ще се формира на малко над 51 евроцента, което означава закръгляне надолу, до 50 е-цента. Ценообразуването..