В зала обаче предложението претърпя сериозни промени.
Независимият съветник Слави Георгив припомни, че сагата с пловдивския градски транспорт датира от времето на кмета Иван Чомаков, и напомни, че сигналите за нередности в транспорта са от години, но общината не взема мерки. Лидерът на групата на ВМРО Стефан Послийски предложи сега да се платят 1 милион лева, а остатъкът от 588 000 лв. – по-нататък. Той бе подкрепен от председателя на групата на ГЕРБ Йордан Илиев.
Евелин Парасков от „Съюз за Пловдив“ пък предложи съставянето на нарочна комисия, която да разгледа всички документи, свързани с транспорта, и да излезе с конкретни предложения. Председателят на БСП Николай Радев обаче напомни, че няма нужда от такава комисия, защото в ОбС функционира комисия по транспорта. В крайна сметка в зала предложението за нова комисия не бе прието.
Представителят на превозвачите Веселин Дошков призова в зала съветниците да подкрепят отпускането на средства, като припомни, че дългове са натрупани още от 2016 г.
В крайна сметка, след близо 2 часа дебати, 31 съветници от ГЕРБ, ВМРО, БСП и "Съюз за Пловдив" гласуваха за отпускането на 1 млн. лв., 4-ма от "Демократична България“ и 2-ма от „Кауза Пловдив“ бяха против, а 5-ма се въздържаха.
След решението на местния парламент кметът Димитров коментира, че проблемите с градския транспорт на Пловдив се повтарят всяка година. "Миналата година реагира държавата, мисля, че сега пак ще стане така. Утре зам.- кметът Тодор Чонов има среща с министъра на транспорта". По думите на кмета не е редно разговорите да се водят през медиите, и е станало "много грозно", кагато именно през медиите те са алармирали, че готвят протести.
В същото време кметът коментира и правото им да поискат компенсации, защото търпят загуби заради по- малкото пътници и по- скъпи горива.
"Проблемът е общ и аз като кмет на град Пловдив съм длъжен да намеря изход от ситуацията", каза още пловдивският кмет.
По обяд сесията бе прекратена след липса на кворум.
Десетки п редставители на украинската общност в Пловдив се събраха тази вечер пред катедралния храм „Света Богородица“ , за да отбележат третата година от началото на руската инвазия в Украйна. За тях и семействата им 24 февруари е трагична датата, тъй като се налага да напуснат домовете и родината си. Споделят, че руската военна..
Шофьор и двете му деца са транспортирани за преглед в МБАЛ-Пазарджик след катастрофа на пътя Пещера - Батак. Инцидентът е станал следобед, като вероятно шофьорът е загубил управление и автомобилът се врязал в мантинелата. По първоначални данни, тримата пострадали са без сериозни травми , информират от МВР в Пазарджик. Мъжът и двете му деца,..
Специализираната полицейска операция срещу разпространението на наркотичи е проведена в периода 20 – 23 февруари от служители на отдел „Криминална полиция“ и тринадесетте полицейски управления на ОДМВР – Пловдив. В хода й са проверени 159 търговски обекти и питейни заведения и районите на 120 учебни заведения. Проверени са и 93 места, посещавани от..
Тази седмица започва цялостно почистване на канал „Паша арк“ в Пазарджик, който е замърсен с битови отпадъци и има прораснали храсти и дървета. Решението е взето на среща на областния управител на Пазарджик Валентина Кайтазова с управителя на „Напоителни системи” ЕАД – клон „Тополница” и представители на община Пазарджик. Срещата е организирана..
ДСБ внасят утре в Народното събрание проект на решение, с което парламентът да осъди поредицата от агресивни действия от страна на партия “Възраждане” срещу българската институционална система. Атаките кулминираха във вандалската проява срещу представителството на Европейската комисия в събота, на 22 февруари. От ДСБ и от коалиция ПП-ДБ осъждаме..