Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Училища събират пластмасови бутилки в специален Шишеяд

Училища от пловдивския район "Тракия" се обединяват зад каузата “Училище #БезОтпадъци” и в следващите месеци ще бъдат част от кампанията “Искам да съм полезен...в училище”. 

Организаторите от БГ Бъди активен посочват, че в кампанията ще се включат  училища, които под формата на съревнование ще събират пластмасови бутилки в специална арт инсталация, наречена Шишеяд.

Освен че ще получат ясни указания за това как трябва да третират бутилката, преди да я пуснат в кош за разделно събиране, децата ще научат повече за рециклирането от своите учители, на които координаторите ще предоставят колекция от наръчници за работа с деца. 

Шишеядът ще стартира своята обиколка на 24-ти септември от СУ „Димитър Матевски“ и ще бъде представен официално по време на Деня на спорта в училище. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Жена и детото й са в болницата в Смолян след обръщане на кола по таван

Жена на 21 години и тригодишното ѝ дете са пострадали при катастрофа в смолянското село Ровино, съобщават от Многопрофилната болнца за активно лечение "Д-р Братан Шукеров" в Смолян. Пострадалите са приети в Спешно отделение на болницата, без опасност за живота.  Заради катастрофата движението по пътя Смолян – Мадан се извършва двупосочно в една..

обновено на 01.11.25 в 17:48

МВР издирва нарушителите, довели до спиране на дербито в Пловдив

Полицията предприема мерки за установяване на всички лица, съпричастни към извършеното нарушение на обществения ред по време на дербито на пловдивските футболни отбори "Локомотив" и "Ботев" днес.  След преглед на видеозаписите предстои да бъдат издирени извършителите и спрямо тях да се вземе съответното отношение, съобщават от Областантната..

публикувано на 01.11.25 в 17:48

Да се събудим от летаргията на бездуховността, призова дядо Николай

За четвърта поредна година в Пловдив честването на Деня на народните будители започна с шествие от площада пред Хуманитарната гимназия до площад Централен, което бе съпроводено и приветствано с аплодисменти от гражданите по цялата главна улица на града.  Преди това Митрополит Николай отслужи празнична литургия и благослови присъстващите..

обновено на 01.11.25 в 16:13

Жертва на Карловско шосе при разклона за Царимир

Моторист е загинал в катастрофа днес на пътя Пловдив - Карлово. Сигналът е получен около 10.30 часа, съобщават от МВР - Пловдив. Близо до разклона за село  Царимир мотоциклет се блъснал в друг мотор, който се движил пред него. Екип на Спешна помощ е констатирал смъртта на водача на първото превозно средство, на около 60-годишна възраст. На..

обновено на 01.11.25 в 16:12

Светлинен спектакъл в чест на народните будители в Пазарджик

Пазарджик отбелязва Деня на народните будители с поредица от тържествени събития, отдаващи почит на просветителите, книжовниците и борците за национално самосъзнание.  Празникът започва с шествие до паметника на Св. Св. Кирил и Методи й, където в 18:30 ч. ще бъдат поднесени цветя в знак на признателност към делото на народните будители.  От..

обновено на 01.11.25 в 13:48