От общо осем училища без физкултурни салони в Пловдив, само две остават без строежи. Това са Езиковата гимназия „Иван Вазов“ и Основно училище „Васил Петлошков“ в район Западен.
По програма на Министерството на младежта и спорта - във фаза строеж са салоните в 4 училища, като остават уточняващи детайли за проектите на други две училища в Пловдив.
По спечелените проекти средствата за салон са от 1 200 000 лева до 860 000 лева. Нови спортни зали ще има в Средните училища „Свети Седмочисленици“ и „Софроний Врачански“ в район Тракия, както и в СУ „Найден Геров“ и ОУ „Душо Хаджидеков“.
Казусът с новата спортна зала в Руската гимназия ще се решава в следващите месеци, защото фирмата спечелила обществената поръчка за строеж се отказва от дейностите по проекта.
Припомням, че общината обяви през 2018 г. обществена поръчка с цена от 1,5 млн. лева, като фирмата заяви най-ниска възможна стойност от 1,2 млн. лева. Към момента има закупена метална конструкция за залата, която е на стойност 240 000 лева, и е възможно занапред да се използва при строежа. По процедура, обаче следва общината да обяви нова обществена поръчка, и съответно нов изпълнител.
За Основното училище "Васил Петлешков" общината е отделила в бюджета 35 000 лева за изготвяне на проект за новата им спортна зала.
Живка Танчева потърси заместник - кмета с ресор “Спорт, младежки дейности и социална политика” Георги Титюков.
По темата той изрази надежда, че до края на този мандат на кмета Здравко Димитров, всички училища в Пловдив ще имат спортни зали.
Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..