Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мотошествие затруднява трафика по обяд в Пловдив

Временна организация на движението се въвежда днес по обяд заради традиционното шествие, организирано от пловдивските мотоклубове в памет на загиналите и в подкрепа на пострадалите мотористи. 

Маршрутът, по който ще преминат рокерите, е: ул. „Дилянка“, бул. „България“, моста на Адата, бул. „Шести септември“, бул. „Цариградско шосе“, бул. „Освобождение“, кръговото кръстовище до хотел „SPS“, бул. „Санкт Петербург“, бул. „Христо Ботев“, кръговото кръстовище до Централна гара, бул. „Васил Априлов“, ул. „Дилянка“. 

Шофьорите на  градските автобуси са предупредени  да  карат внимателно и да се съобразяват с въведената  временна  организация на движение в посочените участъци, посочват от ОП „Организация и контрол на транспорта“. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Почина Божана Апостолова

Тази сутрин на 80 години  почина поетесата, писателката и издателката Божана Апостолова . Тя е лауреат на най-високото отличие у нас орден "Стара планина“ I степен за изключително големите си заслуги в развитието на българската култура. Основател на  Издателска къща " Жанет 45 ", което отпечата най-добрите български автори. Пловдивчанка..

обновено на 02.06.25 в 17:03

Катастрофа затрудни движението по Околовръстното на Пловдив

Катастрофа затруднява движението на околовръстния път на Пловдив, в района на разклоните за Белащица и Куклен. Сигналът е получен на тел. 112 след 15 часа.  По предварителни данни товарен автомобил "Ситроен" предприел ляв завой и отнел предимството на мотоциклет, чийто водач е транспортиран в болница за прегледи.  Пострадалият и шофьорът на колата са..

публикувано на 02.06.25 в 16:35

В Калофер почетоха паметта на Ботев и загиналите за свободата на България

В Калофер днес беше кулминацията на проявите, посветени на 149-та годишнина от гибелта на Христо Ботев. Стотици българи от цялата страна се стекоха в подбалканското градче, за да почетат паметта на поета-революционер и хилядите герои, паднали за свободата на България. Даниела Добрева с повече информация. Денят на Ботев започна в Калофер днес с..

обновено на 02.06.25 в 13:29

За Христо Ботев може да се говори само в най-възвишена форма

С военен ритуал,  поетичен рецитал, тържествено слово, поклонение и полагане на венци и цветя, в Пловдив бе почетена 149-та годишнина от героичния подвиг на българския поет  и революционер Христо Ботев и неговата чета.  Десетки пловдивчани положиха венци и цветя пред паметника на Христо Ботев в знак на почит към героичното му дело. Церемонията..

публикувано на 02.06.25 в 13:06

Пиян и дрогиран шофьор се блъсна в скат, мъж пострада

Пътник пострада при катастрофа, предизвикана от шофьор под въздействието на алкохол и наркотици.  От пловдивската полиция уточниха, че инцидентът е станал в участъка между Перущица и Йоаким Груево, където товарен автомобил „Шкода“ излязъл извън пътното платно и се блъснал в скат. В болница е настанен 72-годишен мъж, пътувал в камиона...

публикувано на 02.06.25 в 12:49