В първото утро на октомври говорим за благородство, здраве, политически и спортни предизивкателства.
Четирима българи получиха втори шанс за живот след успешно реализирана в УМБАЛ „Св. Георги“ - Пловдив донорска ситуация. За успешно извършените трансплантации и донорството в България, разговаряме с д-р Костадин Чифлигаров, ръководител на екипа, извършил трансплантациите, коориднатор на донорската програма на УМБАЛ "Свети Георги".
Как кандидатурта на проф. Анастас Герджиков ще промени битката за президентския пост в България и какъв потенциал има да привлече избиратели, по темата ще разговаряме със социалния психолог проф. Антоанета Христова.
В първия ден на октомври ще чуете какво ще бъде времето през целия месец.
1-ви октомври е "Световен ден на музиката" и по този повод инструменталисти от Пловдив и Одрин ще свирят заедно на емблематични за града локации. С талантите на НУМТИИ "Добрин Петков" ни среща Живка Танчева.
В този ден отбелязваме и световния ден на ходенето. В предаването очаквайте повече информация за похода до Асеновата крепост, с който Община Асеновград отблеязва деня. За спортното събитие разказва организаторът Георги Златев.
Точно днес започва научната конференция „Капаните на града“ в ПУ „Паисий Хилендарски“. За форума и наследството на Пловдив Веселина Пеева разговаря с доц. Меглена Златкова, ръководител на катедрата.
В „Рестартирай Европа“ Стоян Терзиев разказва за проект, свързан с екомониторинга на природен парк „Странджа“.
А в „Добро утро, ден“ е последният епизод от разговора на Веселина Пеева с Теодосий Спасов.
Днес в предаването ви очаква разговор за стихосбирката „Земята на големите грешки“, на Катерина Василева, която ще бъде представена 25 ноември, в Пловдив, от литературен салон „Spirit & Spirit“. Модератор — Ина Иванова. Гост в студиото е Дими Йорданова – Командучи, първият гласов коуч в България. Говорим за емпатичното общуване и изграждането..
В утрото на 25-ти ноември ще говорим за важните за Пловдив теми, а също и за бюджета на държавата за следващата година, ето темите до 9.30 часа: „Да оцветим света в оранжево!“ затова призовава ООН в Международния ден за прекратяване на насилието срещу жени и момичета. Повече за кампанията, в която се включва и Пловдив ще научим от Теодора..
Изключително ветровито се оказва мястото на заместник-кмета по транспорт на втория по големина град в България. Само за две години на поста се смениха четирима души. Списъкът става доста дълъг с още връщане назад във времето. А от днес Пловдив пак има нов зам.-кмет по транспорта. Това е Николай Душков, който идва от Общинското предприятие..
Поставяме едно късно начало на работната седмица с „Вход свободен“! Днес ви срещаме с Любов Костова – председател на Фондация „Красива наука“, организатори на Пловдивския фестивал на науката. Тази година събитието от 27 до 30 ноември обещава любопитни демонстрации, срещи с изследователи и програма за всички възрасти. Всички събития в програмата са с..
В понеделник сутрин с важните теми и коментар на събитията, които следим в развитие. Бюджет, прогнози, икономически и политически анализи, социално напрежение и протести - това само част от акцентите в последната седмица на ноември, "Точно днес" ги коментираме с финанансиста Кольо Парамов. Пловдив и София стават център на диалога и мирното..