Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пореден вело рекорд падна в зала „Колодрума“

Мартин Папанов с нов национален рекорд на "Едночасова езда"
Снимка: Община Пловдив

Още един национален рекорд бе подобрен в пловдивската многофункционална спортна зала „Колодрума“. Мартин Папанов от КК „Несебър“ успя да надхвърли досегашното най-добро постижение в дисциплината „Едночасова езда“, като навъртя общо 190 обиколки на пистата, което е общо 47,470 метра за 60 минути. Досегашното най-добро постижение в дисциплината принадлежеше на Мартин Попов от клуб "Долчини“, поставено на 26 септември тази година на столичния колодрум – 46 030 метра.

Мартин Маринов от КК „Янтра Исполин“ обаче не успя да счупи собствения си рекорд в дисциплината „3 000 м. индивидуално преследване“. Той остана на близо секунда от най-доброто постижение, което бе регистрирано на ДЛОШ преди десетина дни, отново в пловдивската зала.

Колоездачът на ПКК „Цар Симеон 1898“ Николай Генов пък въобще не стартира в опит да подобри рекорда в дисциплината „4000 м. индивидуално преследване“. От треньорския щаб на националния отбор са преценили да не рискуват с подобно начинание дни преди Европейското първенство в Швейцария.

Николай Генов реши да не рискува преди Европейското

„Смятаме, че подобен опит точно преди шампионата е неоправдан, въпреки че Николай много искаше да опита още сега да постави рекорд. Рисковете от травма заради претоварване обаче не са малки и е по-добре да се съсредоточи върху еврошампионата, за който пътува утре, а евентуално след първенството може да опита да подобри рекорда“, коментира главният треньор на пловдивския колоездачен клуб „Цар Симеон 1898“ Петър Павлов.

„Щастливи сме, че станахме свидетели на поредния рекорд, който пада в Колодрума. Не мога да кажа кое поред най-добро постижение, регистрирано в пловдивската зала, е това. Нашата писта е изключително бърза, в което се убедиха и участниците в Европейското първенство миналата година и съм убедена, че тук ще стане предпочитано място за подготовка и състезания“, заяви заместник-директорът на „Колодрума“ Галина Китена.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Тур дьо Франс край Пещера

Този уикенд град Пещера в сърцето на Родопите е  домакин на третото издание на уникалното за България състезание по шосейно колоездене за аматьори L’Etape BULGARIA by Tour de France, съобщиха организаторите. На старта ще застанат рекорден брой участници в двете дистанции на 58 км и 112 км. Повече от 1100 колоездачи от страната и чужбина (76 от 16..

публикувано на 09.08.25 в 16:54

Жребият е хвърлен!

Жребият за първия кръг през новия сезон в мъжката Национална баскетболна лига беше изтеглен днес в столичната зала "Триадица“. Шампионатът стартира през уикенда на 4-6 октомври. И двата пловдивски клуба - Академик Бултекс 99 и Локомотив, ще бъдат домакини в първите си мачове. Черно-белите приемат в първия кръг вицешампиона и носител на Купата на..

публикувано на 08.08.25 в 17:55

Тодор Неделев се завръща за мача с Локомотив (Сф)

Отборът на Ботев (Пловдив) започна подготовката си за мача с Локомотив София. Срещата от 4-ия кръг на Първа лига е в неделя (10.08) от 21:15 часа на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив. Тодор Неделев тренира наравно със своите съотборници, похвалиха се от клуба.  Припомняме, че Неделев пропусна злощастната загуба от Арда с 0:5 заради мускулен проблем,..

публикувано на 07.08.25 в 18:01

ПФК Ботев с искане за разследване на Ел Хатиб

От Ботев излезнаха с ново изявление относно мача с Арда и скандалния червен картон, който бе отсъден на Андрей Йорданов след намесата на съдията на ВАР – Васимир Ел Хатиб. Публикуваме го без редакторска намеса: ИЗЯВЛЕНИЕ от Илиян Филипов и Ръководството на ПФК Ботев Пловдив След решението на Съдийската комисия към БФС, с което съдията Ел Хатиб беше..

публикувано на 07.08.25 в 17:59

Димо Бакалов премина в Спартак (Пловдив)

Димо Бакалов е най-новото име в състава на Спартак (Пловдив). Офанзивният футболист носи със себе си сериозен опит – в кариерата си е петкратен шампион на България и двукратен носител на Купата на България с Лудогорец. Играл е още за Берое, Локомотив (Пловдив), Локомотив (София), Марица (Пловдив) и Черноморец (Бургас). С опита си Димо Бакалов ще..

публикувано на 06.08.25 в 16:56