В понеделник сутрин - на 4 октомври, десет дни преди старта на предизборната кампания - как се подрежда политическият пъзел и кои са новите участници в изборната битка за "Дондуков", 2.
Ясно е вече, че в надпреварата, издигнати от инициативни комитети, влизат проф. Анастас Герджиков, подкрепен от ПП "ГЕРБ" и Лозан Панов с очакване да бъде кандидатът на ДБ. Двете номинации ще коментираме с политическия анализатор Георги Харизанов и бившия депутат от ДБ Манол Пейков.
От предстоящите избори и към резултатите от местния вот в община Калояново - говорят победители и победени в кметската надпревара.
Как новините за фалшиви сертификати за ваксинация срещу COVID -19 у нас стигнаха до Европа и как институциите гледат на тази измама. Реален ли е рискът в ЕС да спрат да признават сертификатите ни за ваксинация, ако не се вземат спешни мерки за овладяването на бума на фалшиви документи. По актуалната тема говорим с Петър Витанов, евродепутат от групата на Прогресивния алианс на социалистите и демократите и член на Комисията по околна среда, обществено здраве и безопасност на храните.
Традиционно октомври е месецът за борба с рака на гърдата. В началото на 2021 г. Световната здравна организация обяви рака на гърдата за най-разпространеното онкологично заболяване сред населението на планетата. Една от основните причини за това е, че в по-голямата част от случаите се диагностицира в късен стадий, когато шансовете за ефективно лечение са малки.
Броят на засегнатите жени у нас също расте, като годишно се диагностицират около 3500 нови случая. За профилактиката, навременното диагностициране и новите терапии ще говорим със специалиста доц. Ваня Узунова от УМБАЛ "Свети Георги" - Пловдив.
Във времето за култура ще открием „Седмица на мозайките в Пловдив 2021“ . Проявата е пилотен проект на Фондация „Балканско наследство“, който има за цел да популяризира мозайките и да привлече общественото внимание към тяхното запазване, бъдеще и въздействие. Повече ще ни разкаже председателят на фондацията Иван Василев.
"Добро утро, ден" тази седмица ни пожелава Вида Пиронкова -композитор, поет, журналист, творец.
Програма "Точно днес" на 11 март ще потърси отговори от събеседниците ни по важните теми на март: помирение в Украйна и българските измерения, образование и промени, които се дискутират след предложенията от МОН Говорим с: Венцислав Върбанов - председател на Българската агрохранителна камара за нарастващите цени на храните и диспропорциите в..
В края на миналата седмица, когато кметът на Пловдив Костадин Димитров отне финансовия и икономическия ресор на заместничката си Женя Петкова, предшественикът му Иван Тотев написа във фейсбук: „Толкова много сложни думи, а можеше да напишат просто "махаме я". Два работни дни по- късно това се случи с обяснението за загубено доверие. Нов вицекмет..
В понеделник говорим "За животните с любов" - любимата ни рубрика, в която специален гост ще бъде д-р Костадин Шанков. Заедно с него ще поканим всички обичащи кучета да премерят сили в първия по рода си "Кучешки куиз", който ще се проведе на 15 март. Трудни или лесни въпроси са приготвили организаторите- предстои да разберем :) :) :) "Младият..
В началото на мартенските дни си спомняме за два поредни дни, случили се преди 82 години. Два дни, но минаващи под съвсем различни знаци. Единият 9 март остава като символ на тревогата, а другият - 10 март като символ на доблестта и сплотеността на един народ. Точно преди 82 години около 600 еврейски семейства от Пловдив са събрани в 2 часа през нощта..
Днес в предаването ще ни гостува писателя Николай Илчевски, с когото ще говорим за кипящите в инернет страсти.Как под повърхността на наглед мирното ни ежедневие врят нажежени емоции и хора, които сякаш и на мравка не биха навредили, започват да се хулят и обиждат по невъобразим начин? Кога и защо станахме толкова крайни? Има ли лек за този..