Да бъдеш еко за някои звучи модерно, за други е жизненонеобходимо, за трети естествен начин на живот. А да възпитаваш някого да мисли екологично е процес, в който ние като родители трябва да бъдем добрия пример за нашите деца и бъдещите граждани на планетата.
Със сигурност рециклирането е един от начините да окажем положително влияние на света и заобикалящата ни среда. В тази връзка, екипът ни ще ви срещне с децата от Детска градина „Майчина грижа“ - Пловдив, които от малки се учат на правилно отношение към природата и знаят какво означава разделно събиране на отпадъци.
За новата им еко лаборатория на открито, разговаряме с преподавателя Катерина Каменова – инициатор по участването и спечелването на проекта "Обичам природата и аз участвам", в резултат на който класната стая в двора на детската градина вече е факт. Срещата ни с тях е след новините в 13:00.
Но преди това, с удоволствие и „В аванс“ ще ви поканим на театър.
С актьора и режисьора Борис Зафиров, ви отвеждаме зад кулисите на спектакъла „Жълтата котка“ и нейната история, разказана със средствата на документалния театър, съвременния танц, "stand up" комедията и приказката. Подробностите във времето след 12:30.
Тези и още любопитни нещица сме ви приготвили в това издание на „Вход свободен“. Не ни пропускайте! Започваме в 12:00 по радио Пловдив!
Първият гост в новия сезон на рубриката „Добро утро, ден“ е певицата Деси Добрева. Родена е в семейството на инженери. Завършва Училището по изкуства „Добрин Христов“ със специалност пияно. Певческата й кариера започва, когато е на 17 години във варненско певческо студио. По-късно учи в Българската музикална академия „Панчо Владигеров“. Дълги..
В петък следобед в предаването „Ден след ден“ ще говорим за управлението на водния сектор и безводието, което държи „на сухо“ четвърт милион хора у нас. Поводите са искането на НСОРБ ВиК – дружествата да станат общински, както и днешния форум в Пловдив, на който се търсят решения на водната криза, която никого не чака. За искането на кметовете ще..
Днес в предаването ще ви срещнем с писателя Ангел Хаджипопгеоргиев, който ще ни представи новия си исторически роман “Абсолютният българин”. Романът му е необикновен, защото е посветен на най- мрачния период в българската история- падането на България под османско иго.Ще говорим за героите и предателите , за избора между егоизма и саможертвата и..
В петък сутрин отправяме поглед към водните ресурси и политиките за справяне с проблема с безводието. Поводът е конференцията "Национални политики и местни решения за водните ресурси" – Форум Марица, който се провежда в Пловдив. Акцентът му ще е река Марица. По темата говорим с Чавдар Влъчков, представител на Национална мрежа за развитие, които са..
Ремонтите по пловдивския булевард „Александър Стамболийски“, част от изграждането на Южния обходен колектор, ще приключат в края на следващата година. Това обявиха от ВиК пред видимо изнервените представители на общинската администрация, инкасиращи основната част от общественото недоволство заради голямото забавяне. Днешната среща на кмета Костадин..