Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Разчистват незаконно сметище край Калугерово

След нареждане на прокуратурата в Пазарджик

Окръжна прокуратура – Пазарджик сигнализира областния управител за нерегламентирано сметище в село Калугерово, община Лесичово. То е разположено върху имот без установен собственик.

Прокуратурата е указала на областния управител да приложи законовите мерки за актуване на имота като държавна собственост, след което да предприеме необходимите действия, съвместно с община Лесичово и кмета на сел Калугерово, за разчистване на сметището.

Дадени са препоръки за изграждане на видеонаблюдение в имота, за да спре неправомерното изхвърляне на отпадъци.

Кметът на Калугерово Ангел Божилов обясни, че незаконното сметище се намира по поречието на река Тополница, като теренът е отчасти общински, отчасти частен имот. „Мястото е чистено десетки пъти. Вчера и днес извозихме 5 контейнера с битови отпадъци до Лесичово, но има и много строителни отпадъци, за които няма депо в района“, каза кметът. 

Той приветства идеята да се монтира видеонаблюдение в района и препоръча това да се направи и на други места, където се трупат нерегламентирано боклуци. 

От областната управа съобщиха, че започват проверка на собствеността на имота край река Тополница.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В община Неделино отмениха частичното бедствено положение

Отменено е частичното бедствено положение в община Неделино, което беше въведено на 29 юли заради безводие в няколко населени места.   Ситуацията с недостига на вода е частично стабилизирана в някои от селата след падналия дъжд, а в населените места, за които проблемът е сериозен, Общината доставя вода с водоноски, съобщи кметът на Неделино Боян..

публикувано на 02.08.25 в 15:09

Изграждане на топлопровод към ТУ-Пловдив променя трафика

Временна организация на движението по ул. „Кръстьо Пастухов“ се въвежда заради строително-монтажни работи на ЕВН. От 4-ти август до 4-ти октомври ще се изгражда разпределителен и присъединителен   топлопровод  на Четвърти учебен корпус на Технически университет  - филиал Пловдив на ул. „Цанко Дюстабанов“.  За два месеца поетапно ще  се спира..

публикувано на 02.08.25 в 11:53

Полицаи не позволиха блокадата на граничен пункт "Маказа"

Полицаи осуетиха намерението на Тодор Батков-син да блокира международния път за Гърция при Маказа.  Точно в 10 ч. той и двайсетина негови съмишленици се опитаха да блокират движението, но полиция и жандармерия направиха кордон между пътя и протестиращите.  Протест затваря граничен пункт "Маказа" Още с пристигането протестиращите бяха..

публикувано на 02.08.25 в 11:32

Спукан водопровод превърна част от ул. "Пере Тошев" в езеро

Авария на водопровод наводни тази нощ част от улица "Пере Тошев" в район "Южен". От ВиК-Пловдив информират, че в района на аварията, който е в началото на улицата откъм "Даме Груев"  водоподаването е прекъснато. Очаква се до 17 часа ремонтът на водопровода да приключи.

публикувано на 02.08.25 в 09:26

Безплатни скринингови прегледи организира РЗИ-Пазарджик

През месец август РЗИ - Пазарджик организира безплатни скринингови прегледи и изследвания за социално значими заболявания в пет лечебни заведения на областта. Ще се извършват прегледи за белодробни и сърдечно – съдови заболявания за пациенти над 40 години, за диабет,  за злокачествени заболявания на дебелото черво и на млечната жлеза за жени от 39..

публикувано на 02.08.25 в 08:40