Кандидатурата ѝ беше подложена на гласуване в Пловдивския общински съвет днес след завършила конкурсна процедура, на която тя се класира на първо място. Савина Петкова събра подкрепата на 32 общински съветници и така не успя да бъде избрана за омбудсман, тъй като не ѝ достигнаха два гласа.
За Христо Паунов гласуваха 6 съветници,а 8 се въздържаха.
След обявена от председателя на ОбС Александър Държиков пауза за консултация с юристи, стана ясно, че в случай на невъзможност да бъде утвърден от съветниците нов омбудсман, в едномесечен срок трябва да бъде обявена нова процедура.
Припомням, че кандидатите за позицията бяха 7. Преди гласуването от Пловдивския ОбС Веселина Александрова от ДБ поиска отлагане на точката, тъй като съветниците не са били запознати с концепциите на кандидатите за обществен посредник. На това обаче се противопостави лидерът на групата на ГЕРБ Йордан Илиев с аргумент, че с отказа си да обсъдят предложените резултати от комисията по проведената процедура, те декларират единствено недоверието си към работата й.
Срокът за новата процедура за избора на омбудсман започва да тече от днес.
Трудова злополука отне живота на работник в завода "Асарел Медет“. Инцидентът е станал на обект в Панагюрище, където е рухнала естакада, представляваща основната захранваща линия на фабриката. Според първоначалната информация конструкцията се е срутила внезапно, затискайки работника, който е загинал на място. Компетентните органи разследват..
Пред паметника на големия син на България на едноименния площад стотици родолюбиви граждани и официални гости сведоха глави пред подвига и делото на Апостола на свободата. Почетния строй на представителните роти на 61-ва Стрямка механизирана бригада Карлово прие генерал-лейтенант Михаил Попов, заместник началник на отбраната. Пред паметника на Васил..
Отпада идеята за чудовищния комплекс в кв. Филипово в Пловдив със 75-метровите сгради. Това съобщи на страницата си във фейсбук общинската съветничка от ПП-ДБ Веселина Александрова. Комисия отхвърли засега изграждането на небостъргачи в кв. Филипово "След като не го допуснахме до сесия, очаквахме, че кметът ще внесе повторно предложението и..
С архиерейска света литургия и панихида в памет на Апостола на свободата Васил Левски започна възпоменателното отбелязване на 152 години от неговата смърт в родния му град Карлово. На този ден през 1873-та Дякона е обесен в покрайнините - тогава - на София, близо до днешния паметник, издигнат в негова чест през 1895 г. В храм „Успение на св...
Само за два дни при проведената Специализирана полицейска операция в Пловдивска област за водачите на товарни автомобили са санкционирани 4-ма шофьори за износени гуми. Други четирима водачи са карали камиони с изтекъл срок на техническия преглед, двама души са били с нередовни пътни документи, а 3-ма са глобени за неизправни светлини – съобщи..