Шофьор е в тежко състояние след катастрофа снощи между Асеновград и Бачково, вследствие на което движението в района бе затруднено за няколко часа.
Ударили са се лек автомобил „Хюндай“, влекач „Даф“ с полуремарке и специален товарен автомобил „Мерцедес“, предназначен да превозва млечни продукти, със смолянска регистрация. В болница с опасност за живота е транспортиран 32-годишния шофьор на лекия автомобил.
Пробите за алкохол и наркотични вещества на другите двама водачи са отрицателни. На местопроизшествието е извършен оглед от служители на РУ Асеновград.
В рамките на досъдебно производство продължава работата по изясняване на причините, довели до пътния инцидент.
Възрастна жена е настанена в болница със сериозни наранявания след пътен инцидент в Калофер. По първоначални данни, при маневра движение на заден ход, водачът на товарен автомобил „Рено“ блъска пресичаща пешеходка на ул. „Калифер войвода“ в града.
Пробата за алкохол и наркотични вещества на 53-годишния шофьор била отрицателна.
Образувано е досъдебно производство, работата по случая продължава от служители на РУ Карлово.
Въздухът в два пловдивски района отново е замърсен, отчитат автоматичните измервателни станции „Каменица“ и „Тракия“. Замързяването в центъра и в източната част на града е почти два пъти над нормата. Стойностите на фини прахови частици са достигнали малко над 90 микрограма на кубичен метър при норма 50 микрограма. По-голямо е замърсяването в центъра..
Всички 14 инфраструктурни проекти на стойност 350 млн. лв, с които Община Пловдив кандидатства за финансиране от държавата, са одобрени от Министерския съвет и са включени в проекта на републиканския бюджет. Това стана ясно, след като проектобюджетът на държавата за 2025 г. бе внесен в МС и публикуван на правителствения сайт. Първоначално в..
18-годишен младеж е загинал при пътно произшествие между Ягодово и Пловдив. Сигналът за блъснал се в дърво лек автомобил "Фолксваген" е получен минути след полунощ на тел. 112. От екип на спешна помощ е констатирана смъртта на 18-годишното момче зад волана. На местопроизшествието е извършен оглед. Причините и..
Протест за равни права при отглеждането на деца ще се проведе днес по обяд пред Съдебната палата в Пловдив. Организатори в социалните мрежи са Владимир Ненов и Христо Симеонов, които призовават да участват всички граждани, които искат да изразят позицията си как съдът да решава детски съдби. Организаторите призовават съда да заработи в интерес..
Десетки п редставители на украинската общност в Пловдив се събраха тази вечер пред катедралния храм „Света Богородица“ , за да отбележат третата година от началото на руската инвазия в Украйна. За тях и семействата им 24 февруари е трагична датата, тъй като се налага да напуснат домовете и родината си. Споделят, че руската военна..