19 октомври носи знака на Свети Иван Рилски - Чудотворец и покровител на българския народ и е Ден на българския лекар.
За втора поредна година в условия на пандемия и с въпросителни какви мерки да се предприемат и как да се ограничи ковид заразата, ще бъдат присъдени наградите на Български лекарски съюз за принос в медицината.
Тази година е по-специална, защото честваме 120 години от основаването на Съсловната организация и 31 години от възстановяването й. Говорим с председателя на БЛС д-р Иван Маджаров.
И още как се справят с ковид пандемията в болницата в Мадан. Ще питаме д-р Цвятко Хаджиев, специалист Клинична лаборатория и Анестезиология и интензивно лечение и началник на отделението по Клинична лаборатория в МБАЛ Мадан. Той е сред удостоените с посребрен Почетен знак „Лекар на годината“ на РЛК в Смолян
Църковният празник ще споделим в пловдивския храм „Св. Иван Рилски“, където ще бъде Веселина Пеева.
В програмата още делничните акценти и горещите теми, които следим:
- Националния протест на бизнеса и синдикатите срещу високата цена на тока. Къде е решението и има ли пресечна точка между мерките на правителствено ниво и исканията на протестиращите?
- И тема с продължение - защо подаде оставка директорът на летище Пловдив ще разберем от интервюто на Емил Костов с Андрея Андреев.
В "Рестартирай Европа" ще чуем за европейските ресурси в помощ на хората с алцхаймер в условията на Ковид -19.
В минутите за култура среща с писателя Александър Секулов. Екатерина Костова разговоря с него за най-новата му книга - "Жена на вятъра", която излиза от печат.
Второто утро на седмицата ще посрещнем с важните теми от страната и Пловдив, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Ще пренареди ли политическата матрица искането на Делян Пеевски за закриване на антикорупционната комисия и възможни ли са трусове в коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“? Интересни въпроси в..
На финалната права на юли и в първия работен ден от седмицата, Ви каним да ни правите компания във времето до 15:00 Днес заедно ще сътворим едно магично приключение сред природата! В това начинание ще ни помага творецът Неделчо Марков. "Рисувам вълшебната гора" е събитието на което ще поканим всички малки и големи, на 2 август от 10:00 в с.Виница,..
Понеделник сутрин теми и събеседници до 9.30 часа. С промени в Кодекса за застраховане система "бонус-малус" за задължителната застраховка "Гражданска отговорност“ бе приета от НС. Ще плащат ли добрите шофьори по-малко и какъв ще е ефекта – темата ще коментира председателя на СБА инж. Емил Панчев. Горещото време продължава и следващите дни как сушата..
Днес в Клуб "Неделя" послучай 50-годишния юбилей на камерния женски хор към АМТИ "Проф. Асен Диамандиев"- Пловдив ще разговаряме с Елица Йорданова- представител на колектива, която ще разкаже как се поддържа жива една музикална традиция и за ежегодните срещи на възпитаничките на Маестро Киркор Четинян, хористките, които гордо се наричат "четинянки"...
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..