С 4 гласа „за“ и 1 „въздържал се“ днес СЕМ избра новия генерален директор на БНР Милен Митев. Досега той беше временно изпълняващ длъжността, след като предишният ръководител на БНР Андон Балтаков подаде оставка.
„Трудно ми е да кажа кое ще направя първо, тъй като ще имаме доста задачи, които трябва да бъдат свършени още до края на тази година. Радиото вече депозира своето предложение за бюджет за следващата година, в което сме заложили растеж на доходите и много се надяваме това предложение да бъде прието“ – заяви в интервю за Радио Пловдив новият генерален директор на БНР Милен Митев.
„Финансовото състояние на радиото е доста важно, тъй като каквито и задачи да си поставяме занапред, трябва да имаме мотивация на хората. Нищо не може да бъде свършено само от един или от няколко ръководители – промяната е възможна само когато тя се възприема от всички работещи в радиото. И доходите са една много съществена част от създаването на една добра и приятна работна среда“ – изтъкна Митев.
„Колкото до гарантиране на независимостта, наистина тя има два аспекта – от една страна журналистите трябва да бъдат сигурни, че самите им административни ръководители няма да се намесват в тяхната преценка, за темите, които подбират, за ничините, по които ги представят. От друга страна е много важно радиото да застане зад всеки един от своите журналисти, ако той бъде подложен на какъвто и да било външен натиск за БНР. Поради това бих искал да дам всичко, което мога, за изграждането на една атмосфера на доверие, в която журналистите няма да се притесняват в случай, че се сблъскат с такъв проблем. Те могат да се обърнат както към своите ръководители, така и към своите директори, както и към генералния директор и Управителния съвет. Една от основните задачи на радиото е да защитава журналистите си“ – счита генералният директор.
„Новият модел на финансиране на медията може да се реализира само чрез законодателна промяна. Единствената възможност да стане това е през изменение на Закона за радиото и телевизията. Работеше се по такъв законопроект през 2020 г., но така или иначе този законопроект не стигна до гласуване. Тепърва, когато бъде формирано ново НС, ще се постави тази тема за разговор. Аз смятам, че БНР трябва да бъде инициатор на подобни дискусии, мисля, че както за БНР, така и за БНТ, а и за цялото общество е важно да има свободни и независими обществени меди. А предвидимостта на финансирането, дори не толкова неговият конкретен размер, а именно неговата предвидимост и стабилност са много важни предпоставки за това“ – смята Милен Митев.
„Наблюдава се това, че в кризисни моменти хората се обръщат именно към обществените медии като източник на достоверна информация“ – заяви Митев.
„Ние имаме добрите журналисти, ние знаем как да създаваме качествена програма. Присъствието ни в дигиталното пространство е свързано по-скоро с търсенето на нови начини за „опаковане“ на нашето съдържание, така че то да може да достига до аудиторията по начина, по който тя го очаква. Разбира се, трябва да сме готови да мислим за нови формати, но смятам, че в радиото има достатъчно много креативен потенциал и ако ръководството успее да мотивира хората не само финансово, а и въобще с цялостно отношение и с работната обстановка, която създадем, наистина мисля, че радиото има наистина всички предпоставки, за да бъде силно и в нелинейните услуги“ – сподели Митев.
„Важно е ние да наложим марката БНР като източник на качествена информация и като синоним на свобода на словото и плурализъм на мнения не само в ефирното пространство, а навсякъде където присъстваме“ – уверява Митев.
„Мисля, че регионалните програми на БНР биха могли да бъдат, а те до голяма степен и сега са, един много стабилен фактор на регионално ниво. Да подпомагат комуникацията между хората и институциите, да посрещат директно най-наболелите проблеми в съответния регион и смятам, че тази роля трябва да се засилва все повече“ – счита генералният директор.
Помолен да определи визията на БНР в края на 3-годишния си мандат, Митев отговори: „Модерно, стабилно и устойчиво!“.
Много скоро ще има решение на въпросите, свързани с разплащането чрез банкови карти в градския транспорт на Пловдив. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Николай Недялков, изпълнителен директор на фирма „Тикси“, която внедри електронно-билетната система в града. Преди дни заместник-кметът по транспорт Ерол Садъков обяви на страницата си във..
Пловдив и областта са 3-ти в страната по разпространение на грипа. На какво се дължи това и стигнахме ли пика на болестта, питаме проф. Ива Христова , директор на Националния център по заразни и паразитни болести. Проф. Христова каза, че Пловдив е в челната тройка, но е убедена, че това е максималният брой заболели. През тази седмица ще има..
По повод днешния Световен ден за борба с рака специалисти от Комплексния онкологичен център в Пловдив констултират безплатно пловдивчани в изнесен кабинет на площад „Стефан Стамболов“. Целта е гражданите да получат информация за възможностите за профилактика, за ранна диагностика и навременно лечение в здравното заведение, коментира..
След значителния спад на обявите за работа през декември 2024 г. , в началото на новата 2025 година изглежда, че пазарът се връща към нормалните стойности на предлагане, съобщиха от HR компанията и кариерен сайт "Джоб тайгър". В края на януари от компанията отчитат 85 на сто ръст на всички обяви за работа спрямо предходния месец. Броят на..
През 2025 година община Пазарджик ще получи от държавата 3,5 милиона лева за облагородяване на инфруструктурата. Отделно през общинската програма за държавния бюджет за Пазарджик е одобрено финансиране за проекти на стойност 50 милиона лева. Общината работи и по европроекти за близо 100 милиона лева. Това съобщи пред Радио Пловдив кметът на..