Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кметът на Пазарджик остава без книжка за две години

| обновено на 31.10.21 в 08:49

Заради отказ да бъде проверен за употреба на алкохол кметът на Пазарджик е с отнето свидетелство за правоуправление.

От пресцентъра на МВР в Пазарджик потвърдиха наложената санкция. 

Малко преди полунощ в петък Тодор Попов е спрян от пътни полицаи в рамките на засилените проверки на екипи на Главна дирекция „Национална полиция“.

Проверявайки документите на Попов, служителите на реда се усъмнили, че той може да е употребил алкохол. Пазарджишкият кмет обаче не се съгласил да бъде тестван с дрегер. 

Съгласно закона, пътните полицаи приложили административна санкция и отнели книжката на нарушителя за срок от две години. Допълнително той ще трябва да плати и глоба от 2000 лева.

Официалното съобщението от МВР гласи:

При оказване на методическа помощ и контрол по направлението СДВР, ОДМВР-София и ОДМВР-Пазарджик от служители на ГДНП, към 23,30 часа вчера, 29 октомври, на територията на област Пазарджик е спрян лек автомобил и в хода на проверката на документите възникнало съмнение, че водачът е употребил алкохол. Той отказал да бъде тестван с техническо средство, за което е взето отношение по административен ред, в изпълнение на разпоредбите на чл. 174, ал. 3 от Закона за движението по пътищата. Водачът е установен като кмет на община на територията на област Пазарджик.

Специализираната полицейска операция ще продължи до 2 ноември, като паралелно с нея е предвидено екипи от ГДНП да осъществяват контролни дейности по изпълнението на основните задачи от полицейските наряди.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Задържаха посредник в ало измама, взел 3000 лева от пенсионерка

Районната прокуратура в Пловдив повдигна обвинение и задържа 31-годишен посредник в поредната измамна схема. Жертвата е 69-годишна пловдивчанка, която получила обаждане, че брат й е блъснал дете и трябва да бъде освободен от ареста срещу 3000 лева.  Измамата е извършена на 10 декември миналата година. Тогава 69-годишната жена от Пловдив получила..

публикувано на 12.03.25 в 15:19

33 фирми от Пловдив получиха близо 10 млн. лева за иновации

33 фирми от Област Пловдив сключиха договори по процедура „Разработване на иновации в предприятията“ през месеците февруари и март тази година. Това показва анализът на Областен информационен център - Пловдив на данните в ИСУН 2020. Общата стойност на проектите е 17 177 091 лева, а безвъзмездната финансова помощ, която ще получат бенефициентите, за..

публикувано на 12.03.25 в 14:59

Един от едва шестте защитени ловни соколи е отровен в Пловдив

Женски ловен сокол, част от една от едва трите известни двойки на световно застрашения вид, които се размножават в природата на България, е намерен отровен в района на Пловдив, съобщи Христина Клисурова от „Зелени Балкани“, по проект „Живот за сокола“. Екипът е получил информацията за инцидента благодарение на поставения на гърба на птицата сателитен..

публикувано на 12.03.25 в 14:49

Командирът на авиобаза "Граф Игнатиево" Николай Русев става шеф на ВВС

Командирът на Трета авиобаза „Граф Игнатиево“ бригаден генерал Николай Русев става командир на Военновъздушните сили.  Това стана ясно от днешното решение на Министерския съвет, по предложение на министъра на отбраната Атанас Запрянов. Кабинетът предлага на президента да издаде указ за рокадата, влиза в сила от 1 април. Правителството предлага..

обновено на 12.03.25 в 13:57

Присъда за убийството на 21-годишния Ангел от Пазарджик се чака през април

Делото за убийството на 21- годишния Ангел Здравков се отлага за 9-ти април. Той бе смъртоносно прободен с нож преди три години от 18-годишния тогава Никола Райчев заради момиче. На днешното заседание съдът прие съдебно-медицинската експертиза, която доказва, че Никола Райчев е психически здрав.  Според вещите лица, в момента на нападението,..

публикувано на 12.03.25 в 13:57