Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Национална кръгла маса за онлайн обучението в Пловдив

Преподавателите и успешната практика в онлайн обучението на най-малките ученици представяме в  програма "Точно днес". Национална кръгла маса „Възможности за реализиране на ко-обучение в онлайн среда“ започва в Пловдив. 

Инициативата е част от дейностите по проект Проектът "Ко-обучение в онлайн среда", който се финансира от Фондация "Америка за България" в рамките на програма "Следващите 10 - в подкрепа на значими идеи през следващите 10 години" в България.

Проектът се реализира от ОУ "Яне Сандански" с подкрепата на ПУ "Паисий Хилендарски" и цели да анализира добрия опит, натрупан през последните месеци в образователните организации, и да изработи ясни насоки за успешно прилагане на съвместното преподаване при различни форми на ко-обучение в условията на синхронни и асинхронни онлайн форми на педагогическо взаимодействие.

Провеждането на събитието ще има хибриден формат със стрийминг излъчване чрез предаване във Facebook профил на училище „Яне Сандански“, гр. Пловдив.

В празничния ден, разговор с началния учител Мария Василева от Основно училище "Яне Сандански". Тя получи най-много точки при избора й за отличието - почетна значка на Пловдив, за 1 ноември. Повече от звуковия файл по темата.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Андрей Велчев

Трусовете в държавата предстоят, управляващите не са диалогични

"Липсва диалогичността, с която сме свикнали, особено от партия ГЕРБ. Това, което което виждаме е, че те стоят твърдо на своята позиция, и каквото и да говорят синдикатите, не съм оптимист накъде вървят комуникациите. Ако публичният и частният сектор са скарани, то трусовете в държавата предстоят". Това заяви в интервю за предаването "Ден след..

обновено на 24.11.25 в 16:39

Таванът на ваучерите за храна трябва да е 150 евро месечно

Максималният размер на ваучерите за храна ще остане 200 лева месечно и през 2026 година, според проектобюджета за следващата година и това ще остане най-ниската стойност за страна-членка на ЕС. 835 000 са работещите в България, които получават ваучери. Таня Обущарова, главен секретар на Асоциацията на операторите на ваучери, коментира пред Радио..

публикувано на 24.11.25 в 15:38
Кольо Парамов

Влизането в еврозоната ще засили контрола от ЕЦП

Балансовите проблеми, свързани с проекта на бюджет 2026 и липсата на контрол, се дължат на олигархията, която е моделирала политическото и икономическото вземане на решения в своя полза. Тази теза изрази в предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив финансистът Кольо Парамов. Той подчерта, че влизането в еврозоната трябва да доведе до..

публикувано на 24.11.25 в 10:34

Нали сме демокрация?

В този епизод тръгваме от твърдението „65% са против еврото, нали сме демокрация?“ и разглеждаме как формулировката на социологическите въпроси променя отговорите и смисъла им. Вместо да приемаме едно число като „волята на народа“, питаме: какво всъщност е било зададено – „харесвате ли еврозоната“ или „искате ли да се отмени валутният борд и..

публикувано на 24.11.25 в 10:08

Матей Матеев в "Добро утро, ден!"

Тази седмица в „Добро утро, ден!“ ви срещаме с един от най-значимите пловдивски творци – Матей Матеев. Роден в Кюстендил, но завинаги свързал съдбата си с Пловдив – града, който му върна обичта с най-високото признание – званието „Почетен гражданин“. Казва, че родния край, балканската енергия го прави човек - широко скроен човек. Послание, което..

обновено на 21.11.25 в 17:08