Седмица, чието начало ни изправя пред избора срещу щадящ тест два пъти седмично децата от първи до четвърти клас да бъдат върнати в училище. Седмица, чийто финал ще ни отведе към урните да политическите избори 2 в 1.
Ваксините, тестовете, заразата – те изместиха темата за неизвестните около поредния вот, който със сигурност, няма да успее лесно да разсее управленската мъгла, независимо от надеждите за по-масово усърдие на освободения от пресата на зеления сертификат избирател. Все пак гласуването няма да ни направи по-здрави, независимо от факта, че за обществото е здравословно да се гласува.
След отмененото от ВАС решение за броене за разписките от машинния вот, какво ни казаха партиите и техните кандидати и още - какви сигнали за хода на политическия процес даде в предпочитанията на електората последвалият следизборен катарзис, събеседници в програма „Точно днес“ са:
социологът Лидия Йорданова, директор на социологическа агенция ЕКЗАКТА с последни данни от представително проучване, журналистът Иван Тропанкев, Радка Цонкова – психотерапевт в Детски център, проф. Маргарита Апостолова - микробиолог от БАН за хода на пандемията и новите мутации.
В минутите за култура след 9.00 очаквайте разговор с колегата Екатерина Костова за новата й книга със стихове „ОБРАТ-но в себе си“.
А в рубриката „Добро утро, Ден“ тази седмица гостува актьорът от Пловдивския драматичен театър Троян Гогов.
Интервю с Божана Апостолова ще излъчим в "Алтер его" тази седмица. Разговорът е по повод 24-ти май - празникът на славянската писменост и култура. Ще звучат някои от най-емблематичните стихове на голямата българска поетеса. Това е първата част от разговора с Петър Краевски, втората част очаквайте седмица по-късно. Божана Апостолова е основател на..
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..