4 955 са новите случаи на коронавирус у нас или 13,6 % от направените за денонощието 36 546 теста.
По данни на Единния информационен портал област Пловдив е на второ място в страната с 526 заразени след София, където са над 1 100 и преди Варна с малко над 400 новоинфектирани. В област Пазарджик са регистрирани 160 , а в Смолян - 34.
В болница се лекуват общо 8 526 души, новопостъпилите са 1014, а 747 са в интензивно отделение. Излекувани са 4 057 души, починали са 147.
За ден са поставени близо 17 хиляди ваксини и с това хората със завършен ваксинационен цикъл доближават 1 580 000. В Пловдивска област напълно ваксинирани са близо 153 000 души.
В 21 часа и 19 минути днес е есенното равноденствие и у нас започва астрономическата есен, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология. Продължителността на деня ще е 12 часа и 10 минути. Луната е във фаза един ден след новолуние. Астрономическата есен започва в деня на есенното равноденствие, т. нар. есенна равноденствена точка,..
Академик Владимир Зарев е носител на наградата "Христо Г. Данов" за цялостен принос в н ационалната книжовна култура. Отличията се връчват в осем категории , а голямата награда се определя от министъра на културата. Официалната церемония по награждаването се проведе в двора на едноименната къщата-музей в Стария Пловдив. Заради остъствието..
С тържествена церемония и възстановка на събитията от 1908 г. Пловдив почете 117-та годишнина от обявяването на Независимостта на България. Десетки пловдивчани и гости на града се включиха в честванията на едноименния площад "22 септември", по-известен като Гроздовия пазар. Членовете на комитет „Родолюбие” за поредна година направиха възстановка на..
Пожар в сухи треви, храсти и сърнища възникна следобед в района на панагюрското село Поибрене в посока Вакарел. Няма опасност за хората от селото. Изпратени на място са два противпожарни автомобила от Панагюрище и два от Пазарджик. Гасилтелните действия продължават, за да не се прехвърли огъня в близкия горски фонд. Прави се всичко възможно..
Пловдивската районна прокуратура повдигна обвинение на 30-годишен мъж за запалването на големия горски пожар край асеновградското село Горнослав. Огънят, тръгнал от стърнище в землището на селото, изпепели 155 декара смесена гора. В събота младият мъж и негов роднина отишли да почистват стърнището, събрали на едно място изсъхнали клони, листа..